""

Başkan Coşar: Seçim öncesi çamur at izi kalsın mantığı yürütülüyor « Yeniufuk Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 18:41

Başkan Coşar: Seçim öncesi çamur at izi kalsın mantığı yürütülüyor

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sosyal medya ve bazı sitelerde Boğazlıyan Belediyesi ve hakkında çıkan iddiaların asılsız olduğunu belirterek, “Her seçim döneminde olduğu gibi yaklaşan seçim süreciyle birlikte başlatılan karalama çalışmaları, mesnetsiz iddialar ve iftiralar çamur at izi kalsın mantığını böylece bir kez daha ortaya koymuştur.”dedi.

Başkan Coşar: Seçim öncesi çamur at izi kalsın mantığı yürütülüyor
Son Güncelleme :

17 Kasım 2023 - 17:32

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, son zamanlarda gerek sosyal medya mecralarında gerekse de bazı televizyon ve gazetelerde gerçeklikten uzak yayınlanan haberlerden dolayı açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti.
Başkan Coşar, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Hepinizin bildiği üzere belediye başkanı olmadan önce ve belediye başkanı olduktan sonrada şahsım, ailem, evim ve işim Boğazlıyan’dadır. Bu topraklarda doğdum, bu topraklarda büyüdüm, yüreğimizdeki memleket ve hizmet sevdasıyla hemşehrilerimizin desteği ve teveccühüyle 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Yerel Seçimi ile Belediye Başkanı olarak seçilerek, göreve geldiğimiz günden beri şeffaf belediyecilik anlayışımız doğrultusunda ayrım yapmadan, ötekileştirmeden çalınmadık kapı, sıkılmadık el, ziyaret edilmedik iş yeri bırakmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her seçim döneminde olduğu gibi yaklaşan seçim süreciyle birlikte başlatılan karalama çalışmaları, mesnetsiz iddialar ve iftiralar çamur at izi kalsın mantığını böylece bir kez daha ortaya koymuştur. “
SÖZ KONUSU İDDİALARDA GEÇEN MİKTARLARI MİSLİYLE ŞAHSIM VE AİLEM DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞ OLARAK YAPMIŞTIR
“Şahsımı ve ailemi tüm Boğazlıyan bilir. Söz konusu iddialarda geçen miktarları misliyle şahsım ve ailem deprem bölgesine bağış olarak yapmıştır.”diyen Coşar, “Bu zaman dilimi içerisinde temel ve öncelikli ihtiyaçların karşılanabilmesi için toplanan yardım malzemeleri ivedilikle ulaştırılmıştır.Siyasi ikbal uğruna yapılan bu girişimlerde hedef hem şahsım hem de AK Parti’dir. Hepimizi derinden sarsan, ülke olarak yaşadığımız 6 Şubat depreminin yaşandığı ilk andan itibaren depremden etkilenen vatandaşlarımızın acısını bir nebze de olsa hafifletmek, tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak için tüm imkânlarımızı seferber etmiştik. Bir taraftan hem Hatay’da hem de ilçemizde sahada büyük bir emekle yaralarımızı sarmak, vatandaşımızın derdine derman olmak için devletimizin bütün kurumlarıyla koordinasyon içerisinde çalıştık. Bu sebeple sosyal medya hesapları üzerinden ve gazetelerde paylaşılan hiçbir ithamı kabul etmiyoruz. Haberlerde yer verilen ve belirtilen ürünlerin tamamı belediyemizin sosyal faaliyetlerinden olan hoş geldin bebek projesi kapsamında yeni bebeği olan ailelerimize, ramazan aylarında yapılan yemek, gıda ihtiyaçlarında ve evde bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere belediyemiz tarafından tedarik edilen malzeme ve ürünlerdir. Bu malzeme ve ürünlerin depremzede vatandaşlarımız için toplanan ürün ve malzemeler gibi gösterilme konusunu kesinlikle kabul etmiyor ve ret ediyoruz. Çarpıtılmış bir fotoğraf üzerinden depremzede vatandaşlarımız ve deprem bölgesindeki çalışmalarımıza iftira atanları hemşehrilerimizin vicdanına havale ediyoruz. Tarafımıza yapılan ve yaptırılan bu asılsız haberlerin hukuki hiçbir karşılığının olmadığı ilgili makamlar tarafından da tescil edilecektir. Asılsız ve gerçeklikten uzak haberlerden dolayı yasal yollara başvuru hakkımı saklı tutuyorum. Bugüne kadar bizleri destekleyen veya desteklemeyen tüm hemşehrilerimizin beklentisi hizmet üretmek, sorunlara çözüm bulmak, yaşam kalitesini artırmak, istihdama katkı sağlamak ve ulaşılabilir olmaktır.Bu anlayışla durmadan, yorulmadan çalışıyor, görevde olduğumuz müddetçe hizmet ve eser siyaseti anlayışı ile ilçemize yeni eserler kazandırmaya devam ediyor, bu tarz itibarsızlaştırma çabalarına aldırış etmeden, Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz ışığında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlçemizin adını keşke bu iftiralarla gündeme taşımayıp, yapılan milyonlarca dolarlık Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yatırımlardan ve fabrikalardan bahsetseydiniz. Hemşehrilerimizin aklında en ufak bir soru işareti kalmaması adına bu açıklamaları yapıyorum.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.