Erken genel seçimlerin ayak sesleri… « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

19 Mayıs 2021 - 03:06

Erken genel seçimlerin ayak sesleri…

Erken genel seçimlerin ayak sesleri…
Son Güncelleme :

29 Mart 2021 - 18:10

142 görüntüleme

İktidar kanadı seçimlerin zamanında yapılacağını söylemiş olsa da, siyaseten yapılan çalışmalara bakıldığında genel seçimlerin vaktinden önce yapılacağı hissiyatına kapılmamak mümkün değildir…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu Yozgat’a gelerek esnaf ziyareti yaptı…

Hafta sonu mesaisinin önemli bir bölümünü Yozgat’ta hemşerileri ile geçiren Ağıralioğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında iktidarı ve Cumhur ittifakını eleştirdi. Partiye gelişinde davul zurna ile  karşılanan Ağıralioğlu, basın toplantısında ülke gündemine dair yaptığı açıklamada; “Türkiye’de sadece HDP’yi kastetmiyorum; kim teröre bulaşırsa, kim terörden medet umarsa, kim çocuklarımızın katillerine göz yumarsa, hukukun onları cezalandırmasını isteriz” dedi.

* * * *

Gençlik yıllarının ve eğitim hayatının önemli bir kısmını Sorgun ve Yozgat’ta geçiren Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Yozgat’ı ve Yozgat insanını çok iyi bildiği için Lise caddesinde esnaf ziyareti yaparken, hemşerileri tarafından samimi ve sıcak bir karşılanma ile karşılaştı.

Ziyaret ettiği esnaflarla samimi bir yakınlık kuran, dertlerini, sorunlarını dinleyen ve sokaktaki vatandaşlarla da kurduğu diyaloglarla ortaya güzel bir görüntüsünün çıkmasına vesile oldu…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz  Ağıralioğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin siyasete yeni bir soluk, yeni bir üslup kazandırmaya çalıştığını, kırmadan, dökmeden, kine, gareze teslim olmadan, hakaret etmeden, rencide etmeden, arı duru bir siyasi dille memleketin meselelerini çözmeye talip olduğunu söyledi.

* * * *

Ağıralioğlu, “O yüzden AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’na hasım değiliz, rakibiz. AK Parti’deki arkadaşlarımıza düşman değiliz, onların rakipleriyiz. Millet memleket davasında biz de varız. Biz Türk siyasetine iyi geldik. İYİ Parti, Türk siyasetinin ‘bizi yenecek kimse yok’ şımarıklığına düşmüş, kibirleşmiş bir kadroya çok iyi geldi. Bu rekabet memlekete yönetim kalitesi getirecektir” dedi.

Bir soru üzerine Türkiye’de bir seçim hissiyatının emareleri olduğunu ifade eden Ağıralioğlu, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, “Cumhur İttifakı ‘2023’ diyor. Yaptıkları işlere bakınca bunların seçim hazırlığı olduğuna dair kanaat var bizim tarafımızdan. Biz muhalefet partisiyiz, muhalefet partileri seçimden kaçmaz” diye konuştu.

İYİ Parti’nin, siyaseti ve siyasetin bütün alternatiflerini konuştuğunu söyleyen Ağıralioğlu, “Ama terör mevzu olunca siyaset konuşma alanımızın dışına çıkar. Şehitlerimiz ve bize bıraktıkları mukaddes vatan üzerinde en ufak bir gölgeye müsaade edemeyiz. Bu topraklardaki bütün emareleri temizlenmediği müddetçe biz bu memlekette vatanımıza karşı vazifemizi yapmadık sayarız kendimizi. Dolayısıyla kanun, kural ortadadır. Kanunları kim çiğnerse, hangi parti çiğnerse çiğnesin, çiğneyen partiye gereği yapılmalıdır. Türkiye’de sadece HDP’yi kastetmiyorum; kim teröre bulaşırsa, kim terörden medet umarsa, kim çocuklarımızın katillerine göz yumarsa, hukukun onları cezalandırmasını isteriz. Dolayısıyla bu memlekette hukukun üstünlüğüne dair bir ülke kuracaksak, herkes bilecek ki, kanunu, kuralı ihlal edersem kanun gereğini yapar. İYİ Parti’nin bu açıdan siyasi koordinatları çok nettir. Bizden teröre ve terörizme müsamaha gösterecek bir tane adam çıkmaz. Herkes haddini bilsin. Şehitlerimizin yüzüne bakamayacağımız, onların  bıraktıkları mukaddes emanetleri, evlatları, ana ve babalarına yüzümüzü kara edecek bir alçaklığa asla müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.