Hareketlilik bugünden sonra başlar « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

4 Aralık 2021 - 20:52

Hareketlilik bugünden sonra başlar

Hareketlilik bugünden sonra başlar
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2018 - 7:00

73 görüntüleme

Adım adım seçime doğru gidiyoruz… Günler günleri kovalıyor ama sahada pek seçim heyecanı da yok gibi…

Bu arada MHP Milletvekili adaylarını açıkladı… MHP’nin bu çıkışı hepimize bir seçim olacağını hatırlatırken, şunu da belirtmeliyim ki; Yozgat’ta her zaman karşılığı olan MHP 24 Haziran seçimleri öncesinde adaylarını ilk açıklayan bu çıkışıyla taraftarını güçlü bir şekilde temsil etmenin mesajını verdi.

Fakat siyasette asıl hareketlenme bugünden itibaren başlayacak… Aha buraya yazıyorum. Yüksek Seçim Kurulu kesin listeleri açıklayana kadar kamuoyu her saat başında yeni bir haberle hop oturup, hop kalacak.

* * * *

Her partinin elbette kendine göre seçimle ilgili bir planı muhakkak vardır. MHP’nin diğer partilerden önce Milletvekili adaylarını açıklaması da böyle planların olduğunun açık bir göstergesidir.

Dolayısıyla Partiler tüm planlarını buna göre hazırlamış, böyle bir görüntüleri göze batıyor. O güne kadar sandıklar ile ilgili ve teşkilatların yapacakları işlerle ilgili çalışmalar yürütülecek, sonrasında seçmenin karşısına çıkılacak, herkes kendi doğrularını seçmene yansıtmaya çalışacak…

* * * * *

Seçmen şu sıralar sadece izliyor…

Cumhurbaşkanı adaylarının ve parti genel başkanlarının söylemlerine bakıyor…

Seçim vaatlerini anlamaya çalışıyor…

Her seçim öncesi bu böyle olmuştur… Bundan sonraki geriye kalan süreçte de bana göre seçmen daha çok büyük resme bakacak, verdiği kararı son bir kez gözden geçirecektir.

Sohbet ettiğimiz kişilerin, “Yerelde adayların çok değiştireceği bir şey olmayacak…” gibi bir düşünseler de bu seçim her şeyi değiştirecek bir seçim olacağını unutmamak gerekiyor.

* * * * *

Kim ne derse desin bu seçimde adaylara çok iş düşmektedir… Eğer adaylar sahada dolaşırken, temsil ettikleri yapıyı kötü duruma düşürecek bir durum yaşanmazsa o zaman seçmenin gözü kulağı yukarıda olacak…

Hangi lider ne yapıyor,

Ne diyor, ona bakacak…

Bu arada önemli noktalardan birisi de; İttifak üyeleri arasında oy kaymaları olacak gibi görünüyor…

Bunu artıracak ya da azaltacak etken aday listelerinin durumu…

* * * * *

Yozgat’ta şimdiye kadar yapılan seçimlerde vatandaş lideri gözeterek verdiği kararı bu seçimde adayları da dikkate alarak gözden geçirecektir.

Bu yüzden eskiden olduğu gibi şimdi şöyle diyemeyiz: Yozgat genel itibariyle ne yapacağını biliyor gibi duruyor…

Dolayısıyla bir başka husus kararsızların durumu, bu kesimi küçümsememek lazım…

Bir de buna ilk defa oy kullanacak seçmenleri kattığımızda asıl mücadelenin bunlar üzerinde yaşanacağını düşüyorum…

Konuyu toparladığımızda AK Parti 4 milletvekilini koruyabilecek mi? CHP’nin, MHP’nin,  İYİ Parti ve Saadet Partisinin bu durumda şansı var mı, milletvekili çıkarabilecekler mi?

İşte tüm bunların cevabı gençlerde ve kararsız seçmenlerde, seçmen her şeyin iyisini bilir… 24 Haziran akşamı herkesin merakı son bulacak… Bakalım sonrasında nasıl bir Yozgat bizi bekliyor

 

  • Yarım kalan ve devam eden hizmetleri tamamlayarak, ilçeyi yaşanabilir şehir yapacaklarını anlatan yeni Başkan!
  • Her ramazan ayı öncesi olduğu gibi bu ramazanda da yaptığı çalışmalarla kendi içinde bir seferberlik yaşayan Kurum!
  • Ay içindeki mesaisinin önemli bir bölümünü okul ziyaretleri yaparak, tamamlarken, binaların fiziki yapısını da kontrol eden Müdür!

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.