Keven hızlı başladı, soru önergeleri veriyor « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

23 Mayıs 2022 - 00:10

Keven hızlı başladı, soru önergeleri veriyor

Keven hızlı başladı, soru önergeleri veriyor
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2018 - 7:00

86 görüntüleme

24 Haziran Yozgat’ta siyasi dengelerin yıllar sonra değiştiği bir gün olarak tarihe geçti… Milletvekilliği genel seçimlerinde Yozgat seçmeni 16 yıl aradan sonra verdiği tercih ile birden fazla partiye kendini temsil etme yetkisi verdi…

Bu yetkilerden birisini de siyasi çizgisinden ödün vermeden mücadelesini sürdüren ve 60 yaşından sonra Yozgat adına Yozgatlılardan alan Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven Yozgat’ın sorunlarına ilişkin ve Yozgat’ta bulunan potansiyellerin değerlendirilmesine yönelik mecliste ilgili bakanlara bir dizi yazılı soru önergesi verdi.

Yozgat’ın ve Yozgatlıların kimsesiz ve sahip olmadığını da bu çalışmasıyla bir kez daha siyasi rakiplerinin ve kamuoyunun dikkatini çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven Yozgat’ın sorunlarına ilişkin ve Yozgat’ta bulunan potansiyellerin değerlendirilmesine yönelik mecliste ilgili bakanlara bir dizi yazılı soru önergesi verdi.
Keven’in daha önce seçim çalışmalarında da bahsettiği bu projelerden ilki kendisi de eski bir sporcu olduğu için sporla ilgili oldu. TBMM Başkanlığı’na sunulan soru önergesinde;”Yozgat Çamlığı’nda ülke sporcularına yönelik Kamp ve Eğitim Merkezi yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu. Ayrıca Yozgat’ta sporcu yetiştirmeye yönelik ne gibi planlarınız var diye devam etti.
Verilen soru önergelerinin ikincisi yine spor konusunda oldu. Çekerek Süreyyabey Barajı’nı su sporlarına yönelik kullanmayı düşünüyor musunuz diye soru önergesi veren Keven, burada inşa edilecek bir Su Sporları Gençlik Merkezi sayesinde spor müsabakalarının Çekerek ilçesinde yapılabileceğini belirtti.
Yazılı soru önergelerinin üçüncüsü Yozgat’ta bulunan termal su yataklarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve termal turizmi canlandırmaya yönelik oldu. Ayrıca Yozgat’ta bulunan Kazankaya Kanyonu, Tavium Antik Hitit Şehri ve Kerkenes Harabeleri gibi turizm bölgelerinde günübirlik tesis yapılarak Yozgat turizm konusunda bir cazibe merkezi haline getirilecek mi diye sordu.
Soru önergelerinin bir diğeri de tarım konusunda verildi. Keven,”Yozgat çiftçisinin başlıca sorunlarından olan nohut ve mercimek fiyatlarında ki fiyat düşüşünü engellemeye yönelik ve bu durumu iyileştirmeye yönelik ne yapmayı düşünüyorsunuz?” diye Tarım Bakanı’na ulaştırılmak üzere soru önergesi verdi.
TBMM Başkanlığı’na sunulan yazılı soru önergesi son olarak Yozgat Şehir Merkezinden geçen karayolu ağında ki yol çalışmalarını ve bu yolların hangi tarihte tamamlanacağına yönelik oldu.
“Yozgat genelinde karayolu bölünmüş yol çalışmalarının ne zaman tamamlanacağına yönelik ve şehir içi geçişinde yaşanan sorunlara yönelik ne yapmayı düşünüyorsunuz?” diye soruldu.
Keven, “Yozgat ile ilgili bütün sorunları 1 Ekim tarihinde Meclis tekrar açıldığında da ülke ve Meclis gündemine taşımaya devam edeceğim. Ayrıca bu soru önergelerime verilecek cevapları da kamuoyuyla anında paylaşacağım. Artık Yozgatlı sahipsiz değil.” dedi.

Son cümle olarak Cumhurbaşkanı yarımcısı Sayın Fuat Oktay memleketi Yozgat’ı hafta sonu iadeyi ziyarette bulundu. Sayın Oktay’ın gelişindeki en önemli ayrıntı MHP ve CHP Milletvekillerinin de bu programda hazır bulunmaları oldu.

Bu katılımı Yozgat adına şahsen olumlu bulduğumu bir kez daha ifade etmek isterim… Yozgat siyasette Sayın Oktay ile birlikteliği sağladığı takdirde hem gelişmesini hem kalkınmasını hem de şimdiye kadar yaşadığı bütün sorunlardan kurtulmasını sağlayacaktır.

Dolayısıyla CHP Milletvekili Keven’in verdiği soru önergeleri bilgi eksikliğine rağmen doğru ve terinde teklif edilmiş bir çalışmadır, bu çalışmanın matematik kuralındaki gibi sağlaması yapılarak, Yozgat adına netice alınmasında fayda vardır.

 

  • Yeni dönemde siyasi sistemin Yozgat adına daha iyi olacağı yönünde yaptığı çalışmalarla mesaj veren Vekil!
  • İki yıl içinde görevi gereği yaptığı çalışmaların yanında insan olarak kurduğu ilişkilerle de hatırda kalacak Bürokrat!
  • Yıl sonuna kadar görev yaptığı ilçenin doğalgaz sistemiyle ısınmaya başlayacağını müjdeleyen Başkan!

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.