Kiracı: Türk medyası hain kalkışmalara karşı daima devletimizin yanında olacaktır « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

24 Ocak 2022 - 17:45

Kiracı: Türk medyası hain kalkışmalara karşı daima devletimizin yanında olacaktır

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti (YGC) Başkanı Osman Hakan Kiracı, Türk medyasının bundan sonrada hain kalkışmalara karşı daima devletin yanında olacaklarını söyledi.

Kiracı: Türk medyası hain kalkışmalara  karşı daima devletimizin yanında olacaktır
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2017 - 7:00

80 görüntüleme

YGC Başkanı Kiracı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 1.yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada yüce Türk milletinin 15 Temmuzda tüm dünya kamuoyuna demokrasiden asla vazgeçemeyeceğini ilan ettiğini ve hain kalkışmanın ardındaki küresel güçlere de büyük bir hayal kırıklığını yaşattığını ifade etti.
Kiracı, “Gerek yaygın ve gerekse yerel medyamız 15 Temmuzda olduğu gibi,bundan sonra da Türkiyemize ve Cumhuriyetimize yönelik her türlü hain kalkışmalara ve menfi saldırılara karşı devletimizin daima yanında olacaktır”dedi.
HAİN KALKIŞMA GECESİ 250 KAHRAMANIMIZI ŞEHİT VERDİK
15 Temmuz darbe girişimi gecesi 250 kahramanın vatan uğruna şehit düştüğünü hatırlatan Kiracı, “Bilindiği gibi,Türkiye Cumhuriyetinin bundan bir yıl önce 15 Temmuz akşamında maruz kaldığı hain darbe girişimi yüce Türk milletinin kahramanca mücadelesi sonucunda önlenmiş,aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz o gece muhteşem bir kahramanlık destanı yazmışlardı. 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günümüzün 1.yıldönümü vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet,şükran ve minnetle anıyorum.
Üzülerek ifade etmek isterim ki; Türkiye 15 Temmuz gecesi hain kalkışma sonucunda ağır bir bedel ödemiştir.250 kahramanımız o gece şehit düşerken 2 Bin 301 kahramanımız da gazi olmuşve yine o gece hainler,devletimizin çeşitli kurum ve mal varlıklarına ağır zararlar vermişlerdir.Ama tüm bunlara karşı sevinerek ifade etmek gerekirse Necip Türk milletimiz,sayın Cumhurbaşkanımız,hükümetimiz,parlamentomuz,siyasi partilerimiz ve STK’larımız hep birlikte elele vererek 15 Temmuz akşamından itibaren vatanımıza ve Demokrasiye sahip çıkmışlardır.”diye konuştu.
Türk medyasının hain darbe girişiminin önlenmesinde tarihi bir sorumluk örneğini gösterdiğini vurgulayan Kiracı, “.Türk Devleti,yüce Türk milleti ve Türk medyası o gece ortaya koyduğu kahramanca mücadele ile hem FETÖ örgütüne hem de darbenin ardındaki küresel güçlere ağır bir hayal kırıklığı yaşatmışlardır.Bütün dünya kamuoyu ise 15 Temmuzda Türk milletininin demokrasiden asla vazgeçmeyeceği gerçeğini gözlemlemiştir.
Türk Devleti, milli iradenin desteğiyle bir tarafta küresel güçlerin güdümündeki FETÖ-PKK-DAEŞ ve benzeri terör örgütleriyle mücadelesini sürdürürken bundan sonraki süreçte de demokrasiye yönelik müdahaleleri önlemek amacıyla ülkemizde demokratik standartları yükseltmeli,hukukun üstünlüğünü ve cumhuriyetimizin değerlerini güçlendirmelidir.Devlette liyakatı, adaleti ve denetimi esas alan yeniden yapılanma gerçekleştirilmelidir.Başta düşünce,ifade ve basın özgürlüğü olmak üzere kültürel, siyasal ve ekonomik alanlardaki özgürlükler de evrensel demokratik ilkeler boyutunda genişletilmelidir. Bu anlamlı günde bir hususun altını çizerek vurgulamak isterim ki; gerek Türk medyası ve gerekse yerel medyamız 15 Temmuz’da olduğu gibi,bundan sonraki süreçte de Türkiye’mize,Cumhuriyetimizin vazgeçilemez değerlerine,demokrasimize yönelik her türlü hain kalkışmalara ve menfi girişimlere karşı daima devletimizin yanında olacaktır”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.