" "

Köse: Öncülük ediyoruz « Yeniufuk Gazetesi

6 Aralık 2023 - 14:39

Köse: Öncülük ediyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşların belediyede yapacakları iş ve işlemleri kolaylaştırmak için adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.

Köse: Öncülük ediyoruz
Son Güncelleme :

06 Nisan 2022 - 17:16

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşların belediyede yapacakları iş ve işlemleri kolaylaştırmak için adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye genelinde e-Belediye dijital belediye hizmetleri platformu üzerinden hizmet veren ilk şehir belediyesi olduklarını belirterek, “Hem ülkemiz genelinde diğer illere hem de ilimize bağlı ilçe ve belde belediyelerimize öncülük etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.”dedi.
VATANDAŞLARIMIZIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ
Vatandaşların işlerini kolaylaştırdıklarını vurgulayan Başkan Köse, “Ekim 2020’de Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve Şubat 2021’de e- Belediye sistemlerini hemşehrilerimizin hizmetine sunarak belediyemize bağlı olarak yapılacak iş ve işlemlerin hızlanarak zaman tasarrufu sağlanmasını, iş gücü konusunda çalışmanın kolaylaşmasını ve evrak yükünün azalmasını sağladık. İl belediyeleri içerisinde e-Belediye sistemine ilk geçen belediye olduk. 20 Büyükşehir Belediyesi, 37 il belediyesi, 660 ilçe belediyesi ve 219 belde belediyesi ile birlikte online olarak hizmetlerimizle hemşehrilerimizin işlerini kolaylaştırdık.”diye konuştu.
8 AYRI MODÜLLE HİZMET VERİYORUZ
8 ayrı modülle hizmet verdiklerini söyleyen Köse, “e-Belediye sistemi ile hemşehrilerimiz belediyemizde yapmaları gereken bir çok işlerini kolaylıkla internet üzerinden yapabiliyor. Ülke genelinde anlaşmalı 10’a yakın banka üzerinden ödemelerini kolaylıkla yapıp isterlerse otomatik ödeme talimatlarını verebiliyorlar. e-Devlet üzerinden online ödeme işlemine ilk geçen belediye olarak yine e-Devlet üzerinden 8 ayrı modülden Abonelik Devri, Abone Feshi, Abone Başvurusu, Bireysel ve Kurumsal Borç Ödeme, Beyan Bilgisi Sorgulaması, Tahakkuk Bilgisi Sorgulaması ve Sicil Bilgisi Sorgulaması hizmetlerini de hemşehrilerimize sunduk.”şeklinde konuştu.
MAĞDURİYET YAŞANMADI
“Özellikle pandemi sürecinde online hizmetlerimizin hemşehrilerimize faydasını gördük.” diyen Başkan Köse, “Kısıtlama sürecinde vatandaşlarımız iş ve işlemlerini online sistemimiz üzerinden yaparak mağduriyet yaşamadılar.”dedi.
HEM GÜVENLİ HEM ÜCRETSİZ
e- Belediye sisteminin hem güvenli hem de ücretsiz olduğunu vurgulayan Köse, “Yıllardır yüksek maliyetlerle özel firmalardan hizmet satın alınarak sağlanan online işlemler İçişleri Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen e-Belediye sistemi ile tamamen ücretsiz bir şekilde hayata geçirildi. e-Belediye sisteminde bulunan 63 modül ile birlikte hemşehrilerimiz işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor.”diye konuştu.
TANITIMI YOZGAT BELEDİYESİ YAPACAK
Tanıtıımı Yozgat Belediyesinin yapacağını söyleyen Başkan Köse, “İçişleri Bakanlığımız tarafından hazırlanarak hayata geçirilen ve il belediyeleri arasında ilk e-Belediye Bilgi Sistemine geçen belediyemiz ülke genelinde il belediyelerine olduğu gibi ilimiz genelinde de 13 ilçe ve 22 belde belediyesine örnek teşkil etti. Ücretsiz ve yüksek güvenilirliğe sahip olan e-Belediye uygulamasının ilçe ve belde belediyelerine tanıtımı ise Yozgat Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğümüz öncülüğünde yapıldı.”şeklinde konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.