Müşteri memnuniyeti yüzde 70’i aştı « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

3 Temmuz 2022 - 14:12

Müşteri memnuniyeti yüzde 70’i aştı

44 ilde, 22 binden fazla kişi ile yapılan elektrik dağıtım hizmetine yönelik kamuoyu araştırmasında ÇEDAŞ, müşteri memnuniyetinde ilk beşte yer aldı. ÇEDAŞ’ın memnuniyet düzeyi yüzde 70,3’e ulaşırken, elektrik dağıtım hizmetindeki notu ise 5 üzerinden 3,72 ile 21 dağıtım şirketinin ortalamasının üzerinde gerçekleşti.

Müşteri memnuniyeti yüzde 70’i aştı
Son Güncelleme :

30 Haziran 2017 - 7:00

113 görüntüleme

2010 yılındaki özelleştirme sürecinin ardından Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtımını üstlenen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), yaptığı yatırımların meyvesini yüksek müşteri memnuniyeti olarak aldı. Enerji Bakanlığı’nın 44 ilde 22 binden fazla kişi ile yaptırdığı elektrik hizmetine yönelik kamuoyu araştırmasına göre tüketicilerin ÇEDAŞ’tan memnuniyet düzeyi yüzde 70,3 olarak gerçekleşti.Türkiye genelinde 21 dağıtım şirketinin notu 5 üzerinden 3,45 olurken, ÇEDAŞ’ın notu bu rakamın üzerine çıkarak 3,72 oldu.
“SON 1 YILDA
ELEKTRİĞİM HİÇ
KESİLMEDİ”
DİYENLERİN ORANI YÜZDE 45,8
Sivas, Tokat ve Yozgat’ta yaklaşık 920 bin aboneye kesintisiz ve kaliteli enerji hizmeti verme misyonu ile hareket eden ve bu yıl üç ilde toplam 105 milyon liralık yatırım yapmayı planlayan ÇEDAŞ’ın müşteri memnuniyeti karnesi oldukça parlak. Enerji Bakanlığı’nın anket sonuçlarına göre müşterilerinin kesintilerden haberdar olma kriterinde ÇEDAŞ en iyi ikinci şirket olarak öne çıkıyor. ÇEDAŞ’ın görev yaptığı bölgede abonelerin yüzde 45,2’si kesintilerin yarım saatten az sürdüğünü ifade ederken, şirket en az kesinti yapan bölge listesinde de yine ikinci sırada yer alıyor. “Son bir yıl içinde elektriğim hiç kesilmedi” diyenlerin oranı da yüzde 45,8 ile oldukça yüksek bir seviyede seyrediyor. Anket sonuçlarına göre ÇEDAŞ’ın görev bölgesinde tüketicilerin yüzde 61,4’ü sokak lambalarının yeterli ve çalışır olduğunu ifade ederken, yüzde 67,9’u görevli personelin vatandaşa davranışını saygılı buluyor. “Sorularıma hızlı bir şekilde yanıt aldım” diyenlerin oranı ise yüzde 56,2.
“ARIZALARIN YÜZDE 75’İNİ 0-10 DAKİKADA GİDERİYORUZ”
Müşteri memnuniyeti anket sonuçlarını önemsediklerini belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “ÇEDAŞ olarak abonelerimize kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji temini için 7/24 çalışıyoruz. Anket sonuçları da bize gösteriyor ki müşterilerimiz bu çabalarımızın farkında. Tabii ki hedefimiz yüzde 100 müşteri memnuniyetine ulaşmak. Bu hedefe ulaşmak için 2014 yılında SCADA (Uzaktan Şebeke Kontrol Sistemi), OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemi), CBS (Coğrafi Bilgi Sistemi) gibi önemli operasyonları başlattık. 2015’te devreye alınan ve 100 merkezi kapsayan SCADA sistemi sayesinde sorumluluk sahamızda meydana gelen elektrik arızalarının yüzde 75’ini 0-10 dakika gibi kısa bir sürede giderir hale geldik” dedi.
“WHATSAPP 186
İHBAR HATTI İLE
ABONELER 1
SANİYEDE BİZE
ULAŞIYOR”
Teknolojinin sunduğu imkânları tüketicilerin memnuniyeti açısından fırsata çeviren ve ulaşılabilir bir şirket olma adına farklı uygulamaları da etkin şekilde kullandıklarını anlatan Akboğa, bu yönde attıkları adımlarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “ÇEDAŞ, bu kapsamda elektrik tüketicilerinin fahri temsilcisi kabul ettiği muhtarların talep ve şikâyetlerini çok daha hızlı almak üzere hizmet bölgelerinde muhtarlara özel bir ‘WhatsApp Grubu’ oluşturdu. ÇEDAŞ’ın Alo 186 Enerji Danışma hattı da mahalle ve köy muhtarlarına ayrıcalık tanıyarak çağrı merkezi aramalarına erişim kolaylığı sağlıyor. Tüketicilerine daha kaliteli hizmet vermek ve daha ulaşılabilir bir kurum olmak adına önemli adımlar atan şirketimize 0552 186 0 186 numaralı WhatsApp 186 İhbar Hattı sayesinde aboneler 1 saniye içinde şikâyet ve taleplerini iletme imkânına sahip.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.