Öğretmenlerin kişisel gelişimine katkı sağlıyor « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

1 Temmuz 2022 - 10:21

Öğretmenlerin kişisel gelişimine katkı sağlıyor

Anadolu Vakfı tarafından geliştirilen eğitim konuları, gençlerin ve öğretmenlerin geleceğine katkı sağlamak amacıyla Yozgatlı öğretmen ve idarecilere yönelik ‘Değerli Öğretmenim’, konulu Mayıs ayı eğitimleri ile devam ediyor.

Öğretmenlerin kişisel gelişimine katkı sağlıyor
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2022 - 18:13

210 görüntüleme

Anadolu Vakfı tarafından geliştirilen eğitim konuları, gençlerin ve öğretmenlerin geleceğine katkı sağlamak amacıyla Yozgatlı öğretmen ve idarecilere yönelik ‘Değerli Öğretmenim’, konulu Mayıs ayı eğitimleri ile devam ediyor.
Mayıs ayı programı, 23 Mayıs’taki “Eğitimlerde Yaratıcı Uygulamalar” ve 25 Mayıs’taki “Sınav Kaygısı Yönetme” eğitimleri ile devam edecek. 30-31 Mayıs’ta “Proje Yönetimi (Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma)” 1. ve 2. Oturumlarında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelinecek.
Yönetici ve okul idarecilerine de açık olacak eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan eğitimlerin gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkedeki yeteneklerin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Tüm Türkiye’deki öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrencilerin de yetkinliklerinin geliştirilmesini amaçlayan program kapsamındaki eğitimlerle 55 ilde eğitimci ve gençlerin hayatına değer katıldı. Eğitim programları Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici ve okul idare ekiplerine de açık. 2013 yılından bu yana 188 binin üzerinde öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.
Anadolu Vakfı’nın “Değerli Öğretmenim Programı,” İletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek oluyor
“Kendini Geliştir”, “İşini Geliştir” ve “Öğrencini Geliştir” adlı üç ayrı modülden oluşuyor. Kendini Geliştir modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. İşini Geliştir modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmayı amaçlıyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi konuda eğitimler veriliyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor. Haber Merkezi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.