" "

Öz Sağlık İş Sendikası çalışmalarına hız verdi « Yeniufuk Gazetesi

6 Aralık 2023 - 13:26

Öz Sağlık İş Sendikası çalışmalarına hız verdi

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olan Öz Sağlık İş Sendikası, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yürüttüğü örgütlenme çalışmalarına hız verdi.

Öz Sağlık İş Sendikası çalışmalarına hız verdi
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 17:40

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olan Öz Sağlık İş Sendikası, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yürüttüğü örgütlenme çalışmalarına hız verdi.
Öz Sağlık-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Mehmet Akyol, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başmüdürü Salih Sevim’i ziyaret ederek, sendikal çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
Ziyaret ve üniversite örgütlenmesine ilişkin bilgi veren Öz Sağlık-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Mehmet Akyol, Hastane Başmüdürü Sevim’e KÇP Ek Protokolü ile sendika üyesi olmayan işçilere vermiş oldukları destek için teşekkür ettiklerini söyledi.
Akyol yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başmüdürü Salih Sevim ile işçilerimiz-üyelerimiz adına çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik.
Sendikamız sağlık ve sosyal hizmet işkolunda yetkili sendikadır. 200 bine yaklaşan üye sayısı ile işçilerimizin-üyelerimizin kazanımlarını en üst seviyeye taşımak adına gece gündüz mücadelemizi sürdürmekteyiz. Örgütlenme çalışmalarına hız kazandırdığımız Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanemizde hem üyelerimiz hem de diğer sağlık işçilerinin sorunları, kazanılmış haklarının devamı ve yeni haklar elde edilmesi manasında tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yürütmekteyiz. Dekanlık bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntıları ve talepleri de Hastane Başmüdürü Sayın Salih Sevim ile istişare ettik, sendikal manada çözüm önerilerimizi sunduk. Kendilerine samimi yaklaşımları ve misafirperverlikleri nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz. Öz Sağlık-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı olarak Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yeni yetki sürecinde, işçi kardeşlerimizin de desteğini alıp yola birlikte devam edebilmek için tüm mücadelemizi sürdürüyoruz” Yusuf BAĞCI

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.