Özel yetenekli çocuklar Çalıştayı düzenlendi « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

1 Temmuz 2022 - 11:39

Özel yetenekli çocuklar Çalıştayı düzenlendi

Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından ” Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı düzenlendi.

Özel yetenekli çocuklar Çalıştayı düzenlendi
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 17:29

178 görüntüleme

Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından ” Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı düzenlendi.
Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Şube Müdürleri Yılmaz Karaalp, Coşkun Bölükbaşı,Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. D. Duygu Kılıç, Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kurnaz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Mertol, İl geneli ve Konya Bilim Sanat Merkezleri müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, burada yaptığı konuşmada; asliyetiyle bütün çocukların varlığıyla değerli, özel olduklarını söyledi.
Yazıcı, “Nasıl ki, kâinatta bir denge var ise, kâinatın eksenindeki insanın yaratılışında da yetenekler beceriler itibariyle bir denge vardır. Bu durum toplumda herkesin birbirine iş gördürebilmesi için bir sonuçtur. Bu bağlamda; ortalama yeteneklere sahip bireylerden farklı olarak daha baskın yetenekleri olan öğrencilerimizin yetişmeleri için gerekli ortamları hazırlamak önceliklerimizdendir. Bu nedenle bakanlığımızca özel yetenekli çocuklarımızın eğitimi için açılan eğitim kurumları ve alt yapısına dönük çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu kapsamda; ilimizde 2017 yılında 1tane olan Bilim ve Sanat Merkezi 4’e çıkarılmıştır. Ayrıca 4 tanede Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz mevcuttur. Bilim ve Sanat Merkezlerimizde 270 özel yetenekli öğrencimiz eğitim görmekte ve 41 yönetici ve öğretmenimiz görev yapmaktadır.
Öğrencilerimizin baskın yetenekleri doğrultusunda yetişmesi için alt yapı çalışmaları ile birlikte onların ve velilerimizin motivasyonu için de azami gayret sarf edilmektedir. Bu gayretin bir nişanesi olarak yapılacak bu çalıştaya emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür eder, verimli bir çalıştay olmasını temenni ediyorum” dedi. Cemil MERMERTAŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.