Şov yapmıyoruz, hizmetlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

25 Eylül 2021 - 16:16

Şov yapmıyoruz, hizmetlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Şov yapmıyoruz, hizmetlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz.”dedi.

Şov yapmıyoruz, hizmetlerimizi  bir bir gerçekleştiriyoruz
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 18:20

152 görüntüleme

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Şov yapmıyoruz, hizmetlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz.”dedi.

Belediye Başkanı Celal Köse, Nohutlu Tepesi Bilal Şahin Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, belediye tarafından yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulundu.
Başkan Köse, “Başkanlık görevine başladığımız ilk günden itibaren, makamın sorumluluğu ve bilinci içerisinde iş ve işlemlerimize hızlıca başladık. Önce kendi içerimizdeki birliği beraberliği huzur barışı belediyemiz içinde tesis ettikten hemen sonra dışarıdaki iş ve işlemlere özellikle geçmeye çalıştık. Bu bağlamda pek çok projeye imza attık ve projelerimizi de bir bir hayata geçirmenin mutluluğu içerisinde olduk. Bugün basınımızla bir araya geldik ve yapacağımız işlerde ortak akıl ve ortak irade kullanarak hep birlikte elimizi taşın altına koyarak kalan zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek için özellikle basınımızla bir değerlendirme toplantısı yapma ihtiyacı hissettik. Sonuçta bir tane Yozgat’ımız var. Özellikle Yozgat geçmişte siyasi ayrışmaların yaşandığı bir şehirdi. Ama artık Allah’a hamdolsun ki siyasi ayrışmalar bir kenara bırakılarak özellikle Yozgat ortak paydasında buluşmak için büyüklerimiz elinden gelen çabayı gösteriyorlar. Bizde Yozgat Belediyemiz olarak buradayız.”dedi.

YOZGAT ÖNCELİĞİMİZ
“Yozgat önceliğimiz, Yozgat üst kimliğimiz ve Yozgat’tan başkada yaşayacak bir yerimiz yok.” diyen Başkan Köse, “ Buradaki değerli büyüklerimizin tamamı Yozgat’ta doğmuş büyümüş ve ömrünü Yozgat için harcamış ve Yozgat’ın gelişmesi, siyasi, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesi için mücadele vermiş, buradaki arkadaşlarımızın tamamı bu yöndeki arkadaşlarımız. Yani memleketi bırakıp da bir yere gitmemiş, memlekette kalmış, memleketin ihyası için çalışmış değerli büyüklerim hep burada. Bizler Yozgat üst kimliği oluşturmak ve Yozgat’ı daha ileriye taşımak için el birliği ile Yozgat’ı yönetmeye talip olduk. Allah’a hamdolsun iş ve işlemlerimizi de gayret göstererek yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte basınımızla, sivil toplum örgütlerimizle, siyasi parti temsilcilerimizle, kamuoyumuzla, halkımızla el ele vererek önümüzdeki kalan süreyi Yozgat’ı daha yaşanabilir bir hale getirmek ve Yozgat’ı kendi statüsündeki olan iller arasında ki bir üst lige taşımak için özellikle mücadele vermek amacımız da bu. Dolayısıyla biz burada geleceğe yönelik planlar yapma arzusundayız, hedefindeyiz. Allah nasip ederse de bu işi de el birliğiyle götürmek için çalışacağız.”
ZORLU BİR PANDEMİ SÜRECİ GEÇİRDİK
Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde zorlu bir pandemi süreci geçirdik.”diyen Başkan Köse, “Bu süreçte her sektör pandemiden olumsuz etkilendi. Esnafımız, başta olmak üzere gazetecilerimiz dahi bundan olumsuz yönde etkilendi. Bazı ülkelerde hükümetler devrildi, devlet başkanları, başbakanlar değişti. Biz belediye olarak bir yandan pandemi ile mücadele ederken diğer yandan esnafımızın yanında olduk. Ama sonuç ne olursa olsun biz hepimiz aynı gemide yaşıyoruz. Birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Yozgat’ın gelişimi için daha yaşanabilir bir hale getirmek için inşallah el birliğiyle çalışacağız.”diye konuştu.
Başkan Köse, daha sonra Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına ve gelişmesine ivme kazandıracak yapımı devam eden ve projeleri onaylanan çalışmaları sinevizyon eşliğinde gazetecilere anlattı.
Başkan Köse, şehrin gelişmesi ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacak projeleri şöyle sıraladı:
ÇAPANOĞLU BÜYÜK CAMİ PROJESİ
Başkan Köse: “Projemiz 10 Metrekare alan üzerine tasarlandı ve 154 araçlık kapalı otoparkı, kültür merkezi, yenikent meydanı, aşevi, hocalar kahvesi, yeşil alanlar, süs havuzları bulunmaktadır.”dedi.
KERMES ALANI İNŞA EDECEĞİZ
Kurum ve kuruluşların, stk’ların yararlanabilecekleri kermes alanı binası inşa edeceklerini söyleyen Başkan Köse, Çapanoğlu Büyük Cami Projesi kapsamında stk’larımız, derneklerimiz ve hemşerilerimizin ürünlerini sergileyebilecekleri ve gelir elde edebilecekleri bir kermes alanı inşa edeceğiz.”diye konuştu.
15 MAHALLEMİZE 15 HALI SAHA YAPIMI DEVAM EDİYOR
Gençlerin kendi mahallelerinde faydalanabilecekleri halı saha projesi kapsamında 15 mahallemize 15 halı sahadan 10 tanesinin ihalesi yapıldı ve yapımı da devam ediyor.
VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR
Ömrü dolmuş eski borulardan kaynaklı ve insan sağlığını tehdit eden boruları yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Köse, “Su kesintilerinin önüne geçmek şehrimizin gelecek adına yüzyıllarını kurtarma adına bölge bölge çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyor bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.
DÜZENLİ DEPOLAMA BİNASI YAPIM İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Belediyenin en büyük eksikliklerinden biri olan düzenli depolama binası ve alanı yapım inşaatının devam ettiğini vurgulayan Başkan Köse, şöyle devam etti: “Düzenli depolama alanı ve binası Bin 320 metrekaresi kapalı alan olmak üzere et ve süt kurumu karşısında yapım inşaatı devam ediyor.”
KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ PROJESİ
Yozgat park içerisinde kreş ve gündüz bakımevi çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Köse, “ Çocuklarımızın güvenle zaman geçireceği kreşimiz tamamlandığında şehrimizin bir eksikliğini daha tamamlamış olacağız. ayrıca Karatepe Mahallemizde Milli İrade Parkımızın içerisine de kreş inşa ederek bu bölgemizdeki sorunu da çözüme kavuşturacağız.”dedi.
BELEDİYEMİZ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİK
Yozgat’ımıza daha kaliteli hizmet verebilme adına araç gereç filosunu güçlendiklerini söyleyen Köse, “Bu kapsamda 2 adet Mercedes Benz karla mücadele aracı, 1 adet vögele finişher, 1 adet silindir, 1 adet yama silindiri, 1 adet hidromek kazıyıcı yükleyic,
GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ
Gençlerin rahatlıkla faydalanabilecekleri Gençlik ve Kültür Merkezi projesiyle gençlere yönelik önemli bir eksikliğin daha giderileceğini vurgulayan Başkan Köse, “ 2021 yılı içerisinde yer alan projelerimiz arasında bulunan gençlik ve kültür merkezi projemizde; kütüphane, etüt salonları, çalışma ve toplantı salonları özellikle ortaöğretim ve üniversite öğrencilerimizin rahatça ulaşabilecekleri bir hizmeti gençlerimizin hizmetine sunacağız. Şuan yapım çalışmaları devam ediyor.”dedi.
YENİHAL VE İŞ MERKEZİ ŞEHRİMİZE AYRI BİR DEĞER KATACAK
Yeni hal ve iş merkezi projesinin yapımına bu ay içerisinde başlanılacağını vurgulayan Başkan Köse, “Görüntüsüyle Yozgat’ımıza yakışmayan ve kullanışsız hal binasının yıkımıyla projemize başlayacağız. Şehrimizin ortasında bulunan kötü görüntü ortadan kalkacak yerine şık ve mimarisiyle göz dolduracak bir eser ortaya çıkacak. Aynı şekilde modern bir
Belediye İş merkezini de şehrimize kazandıracağız. Menekşe Evleri projemiz devam ediyor. ”şeklinde konuştu.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ İLE YILDA 15 MİLYON GELİR ELDE EDECEĞİZ
Güneş enerji santrali ile yılda 15 Milyon TL belediyeye gelir elde edeceklerini vurgulayan Başkan Köse, “Şehrimizin içme suyunu Arapseyfi’den karşılıyoruz. Aylık yüklü miktarda elektrik sarfiyatı oluyor. Biz bunun önüne geçmek ve belediyemize gelir elde etme adına toplam kapasitesi 7.3 Mw olan iki üretim tesisimizi hayata geçireceğiz. Musabeyli Boğazı ve Evci Köyünde kuracağımız tesis sayesinde yılda 15 Milyon TL belediyemize gelir elde edeceğiz.”
HASTA YAKINI KONUK EVİ PROJESİYLE İL DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLAR BARINMA SORUNU YAŞAMAYACAK
Başkan Köse, “Yozgat Şehir Hastanesi karşısında inşa edilecek hasta yakını konuk evi projesiyle de ilçelerden ve şehir dışından gelen vatandaşlarımız barınma sorunu yaşamayacak. Böylelikle önemli bir eksikliği de gidermiş olacağız.”dedi.
Başkan Köse, bu projelerin yanı sıra “Topçu Göleti projesi, Rehabilitasyon Merkezi projesi, Hulusi Efendi Parkı, Milli İrade Parkı, Yaşar Uğur Parkı, Bilim Merkezi Projesi, Gençlik Merkezi Projelerimiz şehrimizin sosyal ve kültürel bakımından gelişimine önemli katkılar sunacaktır.”şeklinde konuştu. (Ferhat Özer)

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.