Soysal: Yozgat halkının Mevlit kandilini kutladı « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

28 Ekim 2021 - 11:20

Soysal: Yozgat halkının Mevlit kandilini kutladı

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümünü hep birlikte idrak etmenin heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek, “Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için önemli bir fırsattır.”dedi.

Soysal: Yozgat halkının  Mevlit kandilini kutladı
Son Güncelleme :

28 Kasım 2017 - 7:00

58 görüntüleme

AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, Mevlid Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı. Soysal, ” Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümünü hep birlikte idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. Peygamberimiz(S.A.V), Müslümanlar ve bütün insanlık için mükemmel bir hayat sürmüş, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamından insanlığa aktarmıştır. Milletimiz Peygamberine olan bağlılığını, Mevlid-i Şerif gibi bir eserle gittiği her coğrafyada göstermiştir. Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için önemli bir fırsattır. İslam dini, inanç ve ahlakı birbirine bağlamış ve en güzel ahlak sahibi olarak da Peygamberimizi tanıtmıştır”dedi.
İNSANLIK, HAKKIN, HAKİKATIN
YOLUNDA OLMAYI ONDAN
ÖĞRENMİŞTİR
“İnsanlık, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı, fazileti ve her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O’ndan öğrenmiştir.” diyen Milletvekili Soysal, “
İnsanlığın “O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir””Mevlit Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz. Peygamberin (S.A.V) doğumunu kutladığımız, O’nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Bu özel ve mübarek gecede, biz insanların birbirini anlaması, her türlü canlıya sevgi ve şefkatle yaklaşması, güzel duyguların katlanarak çoğalmasını sağlayacaktır. Peygamber Efendimiz (S.A.V), ırk, dil, din, yaş, renk, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin “İnsana” sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretmiştir. İnsanlık, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı, fazileti ve her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O’ndan öğrenmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Yozgatlı hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.