T.C. YOZGAT 2. İCRA DAİRESİ  « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

19 Mayıs 2022 - 22:20

T.C. YOZGAT 2. İCRA DAİRESİ 

T.C. YOZGAT 2. İCRA DAİRESİ 
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2018 - 7:00

111 görüntüleme

T.C. YOZGAT 2. İCRA DAİRESİ 

2015/3170 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Yozgat İl, Merkez İlçe, 112 Ada, 9 Parsel, KUŞÇU Mahalle/Köy, Kırkpınar mevkii Mevkii, Yozgat merkeze bağlı kuşçu köyünde bulunan 112 ada 9 parseldir. Parsel 11.800,00 m2 alana sahip olup tarla vasfındadır. Parsel Kuşçu köyünün güney doğusunda konumlu olup, köye yaklaşık olarak 1,4 km mesafede konumludur. Parsel üzeri ekili olmayıp, taşınmaz kahverengi topraklar grubunda olup, hafif eğimli arazi yapısına sahiptir. Yeterli toprak derinliğine sahip, toprak bünyeleri genellikle killi-tınlı yada kumlu-tınlı, bazı bölümleri hafif kumlu ve kireçli, havalandırma ve su tutma kapasiteleri ortadır. Taşlılık tuzluluk kireçlilik fazla meyil, şiddetli erozyon, engebe, drenaj gibi arazi kullanmayı tehdit eden unsurlar bulunmamaktadır. Kıraç tarla durumundadır. Taşınmaz üzerinde nadas uygulanarak buğday, arpa ve nohut münavebe ile yetiştirilebilir.

Adresi                          : Yozgat İli, Merkez, Kuşçu Köyü Kırkpınar Mevkii 112 ada 9 parsel tarla. Merkez / YOZGAT

Yüzölçümü                  : 11.683,87 m2

Arsa Payı                     :

İmar Durumu             : Yok , İnşaat tarzı İmar planı dışındadır. Tarla niteliklidir.

Kıymeti                        : 29.500,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu takyidatındaki gibidir. Dosyada mevcuttur. Başkaca hacizler vardır.

  1. Satış Günü : 28/08/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri                     : Yozgat Adliyesi 2. İcra Müdürlüğü kapı önü-YOZGAT –

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.