TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

4 Aralık 2021 - 19:06

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2018 - 7:00

83 görüntüleme

T.C.
ŞEFAATLİ
İCRA DAİRESİ
2017/13 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Şefaatli İlçe, 185 Ada, 9 Parsel, DEDELİ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Tapu kaydında ana taşınmaz vasfı bahçe olarak kayıtlıdır. Ancak tapu kaydında her ne kadar bahçe yazılı olsa da köy yerleşim planı içerisinde olması nedeni ile arsa statüsündedir. Parsel mevcut zeminde boş arsa durmundadır. Parsel köy merkezinde meskun meskun mahal içindedir. Köy merkezinin doğu kısmına düşmektedir. Parsel yaklaşık %3-4 eğimli arsa durumundadır. Parsel batıya köy içi yoluna cephelidir. Parsel üzerine her türlü yapı yapmaya müsaittir. Elektrik, su telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Parsel Köy yerleşim merkezinde ve köy yerleşim planı içerisindedir.
Adresi : Şefaatli / YOZGAT
Yüzölçümü : 400,56 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 4.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/06/2018 günü 09:00 – 09:05 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 09:00 – 09:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE KORİDORU
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Şefaatli İlçe, 185 Ada, 6 Parsel, DEDELİ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Tapu kaydında ana taşınmaz vasfı Kerpiç Ev ve Arsası olarak kayıtlıdır. ancak tapu kaydında yazılı olan kerpiç ev tamamen yıkılmış olup, parsel üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Parsel boş durumdadır. Parsel köy merkezinde meskun mahal içindedir. Köy camisinin kuzey doğu kısmında bulunmaktadır. Köy merkezinin doğu kısmına düşmektedir. Parsel yaklaşık %4-5 eğimli arsa durumundadır. Parsel doğuya ve güneye her iki yönde de köy içi yoluna cephelidir. Parsel üzerine her türlü yapı yapmaya müsaittir. Elektrik, su telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Parsel Köy yerleşim merkezinde ve köy yerleşim planı içerisindedir.
Adresi : Şefaatli / YOZGAT
Yüzölçümü : 674,35 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 5.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/06/2018 günü 09:10 – 09:15 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 09:10 – 09:15 arası
Satış Yeri : ADLİYE KORİDORU
———————————————————————————————————————–
3 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Şefaatli İlçe, 158 Ada, 2 Parsel, DEDELİ Mahalle/Köy, BAĞLAR Mevkii, Arazilerden tarla vasıflı araziler kumlu-tınlı toprak yapısına sahip ortalama eğime sahip arazilerdir. Satışa konu Dedeli Köyü 158 Ada 2 Parsel numaralı taşınmaz bakımlı bağ arazisidir.
Adresi : Şefaatli / YOZGAT
Yüzölçümü : 2.200 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.190,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/06/2018 günü 09:20 – 09:25 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 09:20 – 09:25 arası
Satış Yeri : ADLİYE KORİDORU
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.