" "

VALİ YURTNAÇ’IN VAADLERİ GERÇEKLEŞİRSE… « Yeniufuk Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 15:05

VALİ YURTNAÇ’IN VAADLERİ GERÇEKLEŞİRSE…

VALİ YURTNAÇ’IN VAADLERİ GERÇEKLEŞİRSE…
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2017 - 7:00

Bir yıl oldu…

Yozgat’ın değerlerini, zenginliklerini, yer altı ve yer üstü kaynaklarını tespit edip, bu konuda yapılması gerekenleri ortaya konması için gayret sarf etti.

Bu arada zaman hızla geçmeye devam etti…

Bir yıl içinde olağanüstü durumlar dışında geniş kapsamlı bir kararname gördü, yeni olduğu için yerini korudu.

Siyasetçi ile Sivil Toplum ile yerel yöneticiler ile ufak/tefek sorunları olduğu söylense de arasını ciddiye alınacak türden bozmadı.

Yozgat için neler yapılması gerektiğini en son Yozgat Gazetesinin özel sayısında anlattığını okudum… Hedefler büyük. Vaatler gönül okşayan türden. İçinde klasik, bildiğimiz şeyler olsa da genel itibariyle gerçekleştiğinde Yozgat hak ettiği yerde olacaktır.

Yozgat’ta bir yıllık süreyi geride bırakan Vali Sayın Kemal Yurtnaç’ın 2017-2023 dönemi gelişme ve kalkınma planlaması bu kentin gelişmesi ve kalkınmasını sağlayacak çalışmalar olacaktır.

Tabii ki gerçekleşmesi halinde.

Konuyu ana başlıklarla bir kez daha anlatalım istiyorum:

-İl genelinde sürdürülebilir bir kalkınma anlayışı hakim kılınarak ‘yaşanabilir bir Yozgat’ oluşturulacak. -Yozgat’ta kamu personelinin niteliği yükseltilecek. Bazı kamu binaları şehir dışına çıkartılacak.

-İlin doğal güzellikleri turizme kazandırılacak, Yozgat kongre şehir olacak.

-Tarım ve hayvancılık tarımsal sanayiye dönüştürülecek. Kabalı meyvecilik gibi projelerin sayısı çoğaltılacak.

-Duble yollar ile merkez çevre yolu tamamlanacak. Üniversite ile şehir arasında ulaşım daha sistemli sağlanacak.

-Divanlı bölgesi yeni yerleşim alanı olacak. Kentin doğu-batı güney istikametine gelişimi sağlanacak.

-Yurt içi ve yurt dışındaki Yozgatlıları kapsayan çalışmalara öncelik verilecek, bu çalışmalar hayata geçecek.

-STK’ların yönetime katılımı sağlanacak, ortak projeler yapılacak. Esnafın sorunlarının çözümü için ortak çalışmalar yapılacak.

Bu ana başlıkların her birisi kendi başına bir gelişme alanları oluşturmaktadır. Özellikle kamu binalarının şehir dışına taşınması hususunda şehir merkezinde kalarak, hem şehri tıkayan hem de şehrin büyümesini engelleyen binaların lokomotif olarak şehrin yönünü belirleyecek bölgelere çıkartılması bu şehre yapılacak en büyük iyilik olacaktır.

Hülasa el birliği için de elele vererek, birlik ve beraberlikle bu projelerin hayata geçmesi için hep birlikte çalışmakta fayda vardır, çalışmalara destek vermek gerekiyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.