Velilerinde eğitime dahil edilmesi için RAM toplantıları başlatıldı « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

19 Ekim 2021 - 09:49

Velilerinde eğitime dahil edilmesi için RAM toplantıları başlatıldı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim başarı seviyesinin artırılması ve rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Merkez ve İlçelerde toplantılar gerçekleştirilmeye başladı.

Velilerinde eğitime dahil edilmesi  için RAM toplantıları başlatıldı
Son Güncelleme :

11 Aralık 2017 - 7:00

57 görüntüleme

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim başarı seviyesinin artırılması ve rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Merkez ve İlçelerde toplantılar gerçekleştirilmeye başladı.
Toplantılarda; Yozgat genelinde eğitim faaliyetlerinin somutlaştırılması, velilerin eğitim sistemine dahil edilmesi, okullarda olası risk durumlarının tespit edilerek önlemler alınması ve rehberlik hizmetlerinin etkinliğinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.
İlk toplantı; Merkez Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda 4 Aralık 2017 tarihinde Merkez İlçe, Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri İlçeleri rehber öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Sarıkaya Mümtaz Gözan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü çalışma bölgesinde bulunan Sarıkaya, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Yenifakılı ilçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenlerin katılımı ile 7 Aralık tarihinde Sarıkaya Namık Kemal İlköğretim Okulu Konferans salonunda ve yine aynı tarihte Sorgun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü çalışma bölgesinde bulunan Sorgun, Akdağmadeni ve Saraykent İlçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenlerinin katılımı ile Sorgun Öğretmenevinde toplantılar gerçekleştirildi.
Toplantılara katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada eğitimin önemini vurguladı. Yazıcı, yapılacak olan çalışmalara rehberlik öğretmenlerinin katkılarının elzem olduğunu, aynı şekilde rehberlik öğretmenlerinin bu çalışmalarda koordinatör rolü üstlenmeleri gerektiğini ifade etti.
Velilerin eğitim sistemine dahil edilmesinin, öğrencilerin öğrenme stillerinin belirlenmesinde önemli olduğunu vurguladı.
Yazıcı, “Öğrencilerimizin başarılı veya başarısız, çalışkan veya tembel olarak sınıflandırılması son derece yanlıştır.
Her öğrenci başarılıdır, önemli olan hususun öğrencinin başarılı olabileceği asıl alanın tespit edilerek gerekli ortamın hazırlanması ve yönlendirmenin buna göre yapılmasıdır.”dedi.
Yapılacak çalışmalar arasında yer alan ve Okul Rehberlik Servislerinden faydalanamayan öğrenci, veli ve diğer bireylere yönelik Alo Rehberlik servis hattının İlde bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde kurulduğunu, gizlilik içerisinde görüşmelerin yürütüleceğini vurguladı.
Yazıcı, “Velilerimiz, ihtiyaç duydukları eğitimlerin tespit edilerek buna yönelik eğitim programları düzenlenecek.
Bu kapsamda her okul veliler için en üst düzeyde etkileşim alanı olması için çalışma içerisinde olacaktır.
Bu vesile ile toplantıya katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.