YIKILAN OKUL BİNALARININ YENİSİ NE ZAMAN YAPILACAK? « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

2 Temmuz 2022 - 08:58

YIKILAN OKUL BİNALARININ YENİSİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YIKILAN OKUL BİNALARININ YENİSİ NE ZAMAN YAPILACAK?
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2017 - 12:53

107 görüntüleme

İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Merkez Eğitim Yuvalarımızın Çehresi Değişiyor” başlığını taşıyan bir haberi kamuoyuna dün servis etti…

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Bu çalışma Yozgat’ta çok ama çok geç kalmış bir çalışmadır. Gerçi zararın neresinden dönülürse kârdır.

Yani geç kalmış olsa dahi düşünenden ve hayata geçmesine vesile olanlardan Allah razı olsun. Yozgat’ta bildiğim kadarıyla halen ikili eğitim sistemi sürdürülmektedir.

Bunun tek sebebi binaların fiziki yetersizliğinden kaynaklandığı yetkililerden tarafından da zaman zaman gündeme getirilmesinden biliyoruz.

Dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğünün Kamuoyuna servis ettiği  haber aynen şöyle:

-Öğrenci denildiğinde ilk akla gelen şey geleceğimizdir. Geleceğimizi kurtarmak öğrencilerimizi eğitmekle mümkündür.

Eğitim insanın dünya ve kendi varlığı hakkında daha fazla farkındalık oluşturma faaliyetidir. Eğitim gören bir kimse sadece Matematik, Fen, Sosyal Bilimler, ahlâkî eğitim vs. gibi alanlarda belli konuları öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda elde ettiği bu bilgileri günlük hayatta nasıl kullanabileceğini de öğrenir. Eğitimin amacını öğrencilerimizin okulda aldığı eğitimi hayatına yansıtıp insanlığa nasıl faydalı olabileceğini de öğretip bireyi geliştirmektedir.

Örneğin iyi bir cerrah olup profesyonel operasyonlar yapmak ne kadar önemliyse o cerrahın çok iyi bir insan olmasının da bir o kadar önemli olduğu kavratılır.

Bunun gerçekleşmesi için de eğitim ve öğretimin beraber yürümesi gerekir.

Öğrencilerimizin öğrendiklerini hayatına nasıl yansıtmaları gerektiğinin bilincinin de kazandırılması gerekir.

İyi insanlar yetiştirmek için eğitimin kalitesi ne kadar önemliyse eğitim yapılan mekanlarda o kadar önemlidir.

Biz Yozgat’ta Valiliğimizin himayesi ve direktifleri doğrultusunda Yozgat’ın kanayan yarası haline gelmiş bir çok eğitim yuvasına el atıp o okulları öğrencilerimize yakışır hale getirip geleceği emanet ettiğimiz çocuklarımızın daha iyi binalarda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmesini sağlayacağız.

Bunun içinde Sayın Valimizin ateşlediği kıvılcımla çok eski ve yetersiz olan anaokul ,ilk-ortaokul ve lise seviyesindeki bazı okullarımızı yıkıp yerlerine çocuklarımızın daha ortamlarda eğitim-öğretim göreceği aynı zamanda ilimizin görüntüsünü de değiştirecek okullar yapmak için ilk adımımızı atmış bulunmaktayız.

Haberin en sonunda Projelerin detayları en yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı bilgisi paylaşılmaktadır.

Fakat, söz konusu çalışmalar ne zaman başlayacak? bilindiği üzere şuanda Okullar Yaz tatilindedir. Ayrıca Yozgat’ta İnşaat sezonu belli dönemler içinde devam etmektedir. Yani zamanın en iyi şekilde kullanılması için Yozgat’ın eğitimdeki en önemli sorunu biran evvel ortadan kaldıracaktır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.