Yılmaz: Yozgatlı öğrencilerimizin İstanbul’da yurt sorunu olmayacak « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

20 Eylül 2021 - 11:24

Yılmaz: Yozgatlı öğrencilerimizin İstanbul’da yurt sorunu olmayacak

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı H . Ahmet Yılmaz, geçen yıl yapımına başlanılan ve bu yıl içerisinde hizmete açılan 150 yatak kapasiteli öğrenci yurdu sayesinde Yozgat’tan İstanbul’a okumaya gelen öğrencilerin yurt sorunu olmayacağını söyledi.

Yılmaz: Yozgatlı öğrencilerimizin  İstanbul’da yurt sorunu olmayacak
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2017 - 7:00

43 görüntüleme

Federasyon Başkanı H.Ahmet Yılmaz, Gazetemiz Yeniufuk’u ziyaret ederek gazetemiz sahibi Bekir Çaylak’la federasyonun çalışmaları hakkında sohbet etti.
EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME OLAN YATIRIMDIR
En büyük yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Dünya ülkeleri hızla değişiyor ve gelişiyor. Çağımız teknoloji ve bilim çağı buna kendini her bakımdan yenileyen ve geliştiren ülkeler ancak ayak uydurabiliyor. Eğitimli, bilinçli, vatanına milletine bağlı nesiller yetiştirdiğimiz takdirde ülkemiz hak ettiği noktalara daha çabuk ulaşacaktır. Eğitimli toplumlara baktığımızda her bakımdan gelişimini sürdüren bütün sorunları aşmış ülkelerdir. Ülkemizde de bu bakımdan eğitime oldukça fazla önem verilmektedir. Devlet bütçemizden en fazla pay eğitime ayrılmaktadır. Bu bakımdan bizde buna katkı sağlama adına İstanbul’a okumaya gelen Yozgatlı öğrencilerimizin kalacak yer sıkıntısı yaşamamaları adına bu 150 öğrenci kapasiteli Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi’mizi onların himzetine sunduk. Yozgat İl Özel İdaremize ait arsa üzerinde yaptırılan yurdumuzun inşaatına geçen yıl başlamıştık ve tamamı Yozgatlı iş adamlarımızın bağışlarıyla yapıldı. Büyük bir hayali gerçeğe çevirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Tabi ki yurdumuzun gerçekleşmesinde başta TBMM Eski Başkanı hemşehrimiz Sayın Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ, Eski Bakanlarımızdan Sayın Lütfullah Kayalar, Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç, belediye başkanımız, milletvekillerimizin İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizin, Meclis üyelerimizin, il ve ilçe belediye başkanlarımızın ve Yozgatlı hayırsever işadamlarımızın destekleri sayesinde Yozgatlı öğrencilerimiz barınacakları son derece modern adeta beş yıldızlı bir otel konforunda öğrenci yurdumuzu hizmete açtık.”dedi.
ÖĞRENCİLERİMİZİN SADECE YURT SORUNUYLA DEĞİL EĞİTİM SONRASIYLADA İLGİLENİYORUZ
Öğrencilerin sadece yurt sorunuyla değil eğitim sonrası durumlarıyla da ilgilendiklerini vurgulayan Federasyon Başkanı Yılmaz, “Yozgatlı hemşerilerimiz çocuklarını bizlere getirerek gönül rahatlığıyla emanet edebiliyorlar. Gerek biz gerekse görevlilerimiz bu öğrencilerimizin eğitim sonrası hayata atılmalarında sıkıntı yaşamamaları için staj yapacakları özel yada kamu ile ilgili yerlerle de görüşülerek yaşamlarını idame ettirmelerini istiyoruz.
O yüzden şimdiden gerekli altyapı çalışmalarını yaparak onlara sağlıklı bir gelecek hazırlamak istiyoruz. Şuan kayıtlarımız devam ediyor. Yurdumuza çocuklarını kayıt için getiren hemşehrilerimiz mutlu bir şekilde huzur içinde ayrılıyor. Bizim öğrencilik dönemlerimizde yaşadığımız sıkıntıları Yozgatlı öğrencilerimizin de yaşamasını istemiyoruz. Ayrıca, bizler sadece yurdumuzda kalan öğrencilerimize değil İstanbul’a okumaya gelen farklı semtlerde kalan öğrencilerimize de elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Çünkü onların sorunu bizim sorunumuzdur. ”diye konuştu.
Yozgat Hakimiyet Gazetesi Sahibi Sedat Sefa Yılmaz’ında katıldığı sohbette Sedat Sefa Yılmaz’da Federasyonun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, Başkan Yılmaz’a özellikle Yozgatlı öğrencilere yönelik yurdun hizmete açılmasındaki gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Gazetemiz Sahibi Bekir Çaylak’ta ziyaretlerinden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz’la çok eskilere dayanan dostluklarının olduğunu ve İstanbul’daki çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Çaylak, İstanbul Yozgatlılar Federasyonunun bu çalışmasının diğer federasyonlara da örnek teşkil ettiğini belirterek, her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu ifade etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.