" "

Yozgat Sivil İnisiyatif Platformundan 15 Temmuz açıklaması « Yeniufuk Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 15:02

Yozgat Sivil İnisiyatif Platformundan 15 Temmuz açıklaması

Yozgat’ta Eğitim Bir Sen öncülüğünde 47 STK bir araya gelerek “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adı altında basın açıklaması yaptı.

Yozgat Sivil İnisiyatif Platformundan  15 Temmuz açıklaması
Son Güncelleme :

13 Temmuz 2017 - 7:00

Aralarında; Memur Sen, Eğitim Birsen, Sağlık Sen, Diyanet Sen, Tümsiad, Hak İş, Alperen Ocakları, Diva Sen ve Berbeler Odası gibi onlarca STK, bir araya gelerek 15 Temmuz FETÖ Darbe girişimini unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi Salonunda düzenlenen basın toplantısında STK’lar adına açıklamayı Memur Sen ve Eğitim Birsen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yaptı.
BİR YIL ÖNCE
TARİMİZİN EN ALÇAK İHANET GİRİŞİMİNE MİLLET OLARAK
TANIKLIK ETTİK
Türkiye tarihinde en alçak ihanet girişmine millet olarak bir yıl önce tanıklık ettiklerini vurgulayan Şerefli, “15 Temmuz Gecesi Millet olarak tarihimizin en alçak ihanet girişimine tanıklık ettik. 17-25 Aralık Sivil Darbe girişiminde amacına ulaşamayan Fetöcü Terör örgütü15 Temmuz gecesi bir kez daha Demokrasiyi ve Milli İradeyi hiçe sayarak alçak darbe girişimiyle ülkemizi işgal etmeye yeltenmiş ve bizlere hain yüzlerinigöstermişlerdir. Bağımsızlığımıza kastedilen 15 Temmuz Gecesi işgal girişimi Çanakkale ruhuna uyanan Milletimizin tanklara, uçaklara, silahlara göğsünü siper etmesi ile engellenmiş ve bir zafer ile sonuçlanmıştır.
15 TEMMUZ
GECESİNİ ASLA
UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
“15 Temmuz Gecesi’ne şahitlik eden bizler o geceyi asla unutmayacağız unutturmayacağız.”diyen Şerefli, “Masumiyet kisvesine bürünerek devletin bütün kademelerine sızıp, ülkenin altın nesli olduğunu iddia edenlerin, aslında nasıl bir akrep nesil olduklarını,Vatanımıza nasıl ihanet ettiklerini,devletin mahremiyetini hain localara nasılservis etiklerini unutmayacağız. Türk milletinin şerefli ordusununsaflarında gizlenerek bağımsızlık mücadelemizin sembolü Meclisimizi bombalamalarını, ülkemizin çeşitli yerlerinde insanlarımızın üzerine mermi ve bomba yağdırmalarını,Polis ve Özel Harekâta karşı katliamlarını, Cumhurbaşkanımıza ve seçilmişlere karşı suikast planlarını unutmayacağız.Dışarıdan bakıldığında Müslüman, içeriden bakıldığında kâfirin uşaklığını yapan fetöcüleri,alçaklardan aldığı emirle milletin silahlarını millete doğrultanları unutmayacağız.Maskeleri düştüğünde ağa babalarına nasıl sığındıklarını da unutmayacağız, unutturmayacağız.”diye konuştu.
O KARANLIK UTANÇ GECESİNİ GURUR GECESİNE ÇEVİREN ŞEHİTLERİMİZİ
RAHMETLE
ANIYORUZ
15 Temmuz’un utanç karanlık gecesini, gurur gecesine çeviren canları pahasına kariı çıkan şehitleri rahmetle yad ettiklerini ifade eden Şerefli, “15 Temmuz Gecesi milletimize takılmak istenen esaret kelepçesi öncelikle Allah’ın izni ve yardımı, milletimizin vatan sevgisi, tecrübeleri ve sahip olduğu imanı ile ümmetin duası, feraset sahibi seçilmişlerin cesaretiyle bertaraf edilerek zaferle sonuçlanmıştır. O karanlık utanç gecesini gurur gecesine çeviren ihanet girişimine canları pahasına karşı çıkan şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz.Mekânları cennet olsun. Yine o gece gazilik rütbesine eren kardeşlerimize sağlık sıhhat diliyoruz onlar başımızın tacıdır.
15 TEMMUZ
ŞEHİTLERİ ANMA
DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
PROGRAMLARINA YOĞUN KATILIM
SAĞLAYACAĞIZ
Sivil İnisiyatif Platformu olarak 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına yoğun katılım sağlayacaklarını söyleyen Şerefli, “Yozgat Sivil İnisiyatif Platformunu oluşturan 47 Sivil Toplum Kuruluşu olarak 15 Temmuz bilincini diri tutmak, Türkiye’yi işgal ve darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için,15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programlarına yoğun katılım sağlayacağız.FETÖ Paralel İhanet Çetesi ve tüm işbirlikçilerini meydanlardan bir kez daha lanetleyecek,Milletimizin şanlı zaferini kutlayacak, canını seve seve vatan uğruna veren aziz şehitlerimizi rahmetle anacağız. Bu vesile ile 15 Temmuz Darbe girişiminde bulunan vatan hainlerini buradan bir kez daha lanetliyor, 15 Temmuz Şehitlerimiz rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık sıhhat dilerken alçak hainlerin en ağır cezaya çarptırılmalarını istiyoruz.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.