""

Ak Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş’tan Belediye Başkanı Kazım Arslan’a tepki « Yeniufuk Gazetesi

26 Mayıs 2024 - 08:33

Ak Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş’tan Belediye Başkanı Kazım Arslan’a tepki

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Yozgat Belediye Başkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin asılı olduğu yerden kaldırılmasına sert tepki göstererek, “Sayın Cumhurbaşkanım, her daim sizin ve milletimizin yanındayız. “dedi.

Ak Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş’tan Belediye Başkanı Kazım Arslan’a tepki
Son Güncelleme :

21 Nisan 2024 - 16:26

İl Başkanı Çelebi Altuntaş, yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın makamındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini indirmesine sert sözlerle tepki gösterdi.
Başkan Altuntaş, “2002 yılından itibaren girdiği seçimlerden bugüne kadar AK Parti, ülkemizin ve dünya mazlumlarının umudu olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan, bu umudun ve o umuttan vazgeçmemenin sembolü olmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Erdoğan milletin gücünün üstünde bir güç görmemenin gür sesi olmuştur. Ancak, memleketimiz Yozgat adına ne acı bir tablodur ki Cumhurbaşkanımızın şahsıyla hesaplaşmaya gücü yetmeyenler, ülkemizin seçilmiş liderinin resmini hedef almıştır. Bugün Yozgat Belediye Başkanının, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini indirmesini %76 oy desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Yozgat halkına bir hakaret olarak görmekteyiz ve bunun sorumlularına en ağır tepkimizi iletiyor, Yapılan yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz.”diye konuştu.
BİZİM İKTİDAR OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ MAKAMLAR; BİR HIRS DEĞİL, GÖNÜL KAZANMA VE İŞİNİN HAKKINI VERME YERİDİR
“Bizim iktidar olarak gördüğümüz makamlar; bir hırs değil, gönül kazanma ve işinin hakkını verme yeridir.”diyen Altuntaş, “Bu manada AK Parti 21 yıl kendisiyle yarışmıştır. Netice’de halkımız geçmiş dönemlerimizi değerlendirerek bize mesajını vermiştir. Bizden beklenen, yaptıklarımızın daha iyisinin yapılmasıdır. Dün olduğu gibi bugün de memlekete hizmet için her kesimle görüşmeyi ve birlikte hareket etmeyi bir vazife biliyoruz. AK Parti Yozgat teşkilatı olarak halkımıza olan hizmet borcumuzu Yozgat’ımızın yararına olan bütün hizmetleri destekleyeceğimizi ve yapılacak tüm yanlış işlerin karşısında olacağımızın sözünü veriyoruz. Yozgat’ın, Yozgat’lının ve yönetim olarak da AK Partinin hakkını yedirmedik yedirmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın resmini Ayasofya’yı açtığı için mi indirdiniz? Gazze’de filistinde dünyanın dört bir yanında mazluma kol kanat olduğu için mi indirdiniz? Kağan savaş uçağımızı SİHA’larımızı İHA’larımızı ve son teknoloji silahlarımızı yaptığı için mi indirdiniz? Yerli ve milli arabamız TOGG u ürettiği için mi indirdiniz? 3. Köprü ve dünyanın en büyükleri arasında gösterilen İstanbul havalimanını yaptığı için mi indirdiniz? İstanbul-Ankara-Yozgat-Sivas arasını hızlı trenle bağlayan ve Yozgata üç istasyon açarak hizmeti adeta Yozgat’lımızın ayağına getirdiği için mi indirdiniz? Şehir Hastanesi gibi bir hizmeti bir ilk olarak Yozgata getirdiği için mi indirdiniz? Kütüphaneler, organize sanayi bölgeleri gibi dev yatırımları getirdiği için mi indirdiniz? Yozgat’ımıza Havalimanı yaptırdığı için mi indirdiniz? Diyanet Eğitim Merkezi, Adalet Eğitim Merkezi yaptırdığı için mi indirdiniz? Yozgat merkez su hatlarının yenilenmesi, Büyük Cami Çevre düzenlemesi, modern kesimhane ve hayvan borsası, Mahalle konakları, genç ve çocuklarımız için 15 adet mahalle halı sahası yaptırdığı için mi indirdiniz? Ve ;Daha saymakla bitiremediğimiz bir çok hizmetin yanında Size 2015-2019 yılları arasında AK Parti Çatısı altında belediye başkanlığı verdiği için mi indirdiniz? Şeklinde konuştu.
YOZGAT BELEDİYE BAŞKANIMIZ; HAMASET İLE VERDİĞİNİZ KARARI FERASET İLE DÜŞÜNMENİZ GEREKLİLİĞİNİ HATIRLATIRIM
Başkan Altuntaş sözlerini şöyle tamamladı: “Yozgat Belediye Başkanımız ; Hamaset ile verdiğiniz kararı feraset ile düşünmeniz gerekliliğini hatırlatıyorum. Dünyanın kabul ettiği Halkımızın çoğunluğu tarafından seçilen Ülkemizde ve ilimizde yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdir gördüğü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin bu şekilde bir muameleye maruz kalması bizleri olduğu gibi vatandaşlarımızı da üzmüştür. Belediye Başkanı Kazım Arslan’dan yaptığı bu yanlıştan biran önce dönmesini, yapılan hatanın düzeltilmesini bekliyoruz. Kin,nefret ve ötekileştirme üzerine yapılan siyaseti tasvip etmiyoruz. Ancak bizler her zaman olduğu gibi elbette halkımızın tercihine saygılıyız. Milletvekillerimiz ve AK Parti tüm teşkilatımızla halkımızın yanında olmaya ve hep birlikte Yozgat’ımızın kazanımlarını desteklemeye, hizmet etmeye her zaman olduğu gibi devam edeceğiz” Haber Merkezi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.