""

Albayrak, 28 Şubat zihniyeti 20 yılda karanlığa gömüldü « Yeniufuk Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 18:11

Albayrak, 28 Şubat zihniyeti 20 yılda karanlığa gömüldü

Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı (YİMEV), üzerinden 20 yıl geçen 28 Şubat postmodern darbesi ile ilgili açıklama yaptı.

Albayrak, 28 Şubat zihniyeti 20 yılda karanlığa gömüldü
Son Güncelleme :

01 Mart 2017 - 7:00

Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı adına açıklama yapan Vakıf Müdürü Adem Albayrak, 28 Şubat izlerinin 20 yılda silinebildiğini dile getirildi.
28 Şubat’ı hatırlatmanın, bugünü anlamak ve yarını okumak açısından ihtiyaç olduğunu, bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat zihniyetinin 20 yılda karanlığa gömüldüğü dile getirilen Albayrak, “Tarihe ‘28 Şubat post-modern darbesi’ olarak geçen süreci hafızalarımızda diri tutmayı, hem yakın geçmişe müdrik olma adına ve hem de istikbale dair adımlar atma noktasında bir bilinç oluşturmak için oldukça önemsiyoruz. 28 Şubat’ı hatırlatmanın, bugünü anlamlandırmak ve yarını okumak için elzem bir ihtiyaç olduğu kanaatini taşıyoruz. Dolayısıyla büyük umutlar beslediğimiz yeni neslin, 28 Şubat’a şahit olmuş büyüklerinden bayrağı devraldığı şu zamanda aynı şuurla hareket edeceklerine kalpten inanıyoruz.
Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat zihniyetinin henüz 15 yıl geçmeden karanlığa gömüldüğüne tanık olmuş nesiller olarak, yılmadan yaptığımız çalışmalarla milletimizin derinliğindeki asil ruhu yine milletimize anlatarak, üzerimizdeki vazifeyi ifa ettiğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
BİNLERCE MEMUR İŞSİZ KALDI
Uygulamaların ‘irtica ile mücadele’ adı altında 2009’a kadar devam ettiğini aktaran Albayrak “Hatırlanacağı gibi ‘irtica ile mücadele’ adı altında sürdürülen ve MGK kararlarıyla uyumlu bir şekilde siyasi erk tarafından hayata geçirilen uygulamalar, 2009’a kadar devam etti. Şüphesiz sözü geçen uygulamalar ülkemizin toplumsal dinamiklerine aykırı bir biçimde ve ısrarla yürütüldü. Sekiz yıllık kesintisiz eğitim yasası sebebiyle İmam-Hatiplerin ortaokul kısmı kapandı, katsayı uygulamasıyla mezun öğrencilerin kendi alanları dışında lisans tahsili yapmalarına mani olundu, üniversitelerimizde öğrenim görmeyi sürdüren başörtülü öğrencilerin okullarına devam etmesi yasaklandı ve ‘irtica’ yaftasına maruz kalan binlerce memur işinden oldu” diye konuştu.
Haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı mücadele veren milyonların sesi olma gayretinden hiç vazgeçmediklerini dile getiren Albayrak “Türkiye’mizde sayısı milyonları bulan İmam-Hatip camiasını yıllarca mağdur ederek sistemin dışına atmayı amaçlayan 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu kararlarının üzerinden yirmi yıl geçti. Bizler, bu süre zarfında haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı mücadele eden milyonların sesi olma gayretinden hiç vazgeçmedik, yaşananların canlı şahidi ve hafızası olma misyonunu üstlendik” dedi.
HATIRLATMAYA
DEVAM EDECEĞİZ
Albayrak, bu anlamda vazifelerinin halen devam ettiğini ve bu bilinçle hareket ettiklerini belirterek, “Taze dimağların bu mücadeleyi bir bayrak yarışı gibi bizlerden daha faydalı yerlere, zirveye taşıyacaklarına kaniyiz. 15 Temmuz’da tüm mazlum coğrafyaların elleri kalbinde, ağızlarında dualarla seyrettiği memleketi ve maneviyatı müdafaa direnişini oluşturan temel motivasyonun aynı ruh kökü ile beslenen bir düşüncenin eseri olduğunu biliyoruz.
Bu ruh, 28 Şubat’ta tecrübe edilen kötülükleri püskürtme adına meydana gelmiş bir bilinç haliydi. 28 Şubat Türkiye’ye yönelik bir kasıttı, 15 Temmuz Hain darbe girişimi de öyle Bunu biliyoruz; hatırlıyoruz, hatırlatmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.