Açılıştan sonra öğrencilerin yaptığı projeleri inceleyen Altınkaynak, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.
Öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaları inceleyen Altınkaynak, “Her birinizin azmi ve çalışkanlığı, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında gelecekteki başarılarının teminatıdır. Sizler, büyük bir potansiyele sahipsiniz ve bugün burada sergilediğiniz projeler bunun en güzel kanıtıdır. Çalışmalarınıza aynı heyecan ve özveriyle devam etmenizi, karşılaştığınız zorlukları birer fırsat olarak görmenizi tavsiye ediyorum. Unutmayın ki, bilim insanları olarak ülkemizin geleceğine yön verecek olan sizlersiniz. Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Hepinizi tebrik ederim. “ ifadelerine yer verdi./Nazife EKİCİ