""

Amacına uygun kutlanacak « Yeniufuk Gazetesi

21 Haziran 2024 - 19:46

Amacına uygun kutlanacak

Hak İş ve Hizmet İş Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Hak İş’in son iki yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği “1 Mayıs Haftası” etkinliklerini bu yıl 25 Nisan-1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki yedi gün boyunca gerçekleştireceklerini belirterek, 1 Mayıs’ı amacına uygun şekilde kutlayacaklarını söyledi.

Amacına uygun kutlanacak
Son Güncelleme :

25 Nisan 2022 - 17:19

Hak İş ve Hizmet İş Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Hak İş’in son iki yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği “1 Mayıs Haftası” etkinliklerini bu yıl 25 Nisan-1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki yedi gün boyunca gerçekleştireceklerini belirterek, 1 Mayıs’ı amacına uygun şekilde kutlayacaklarını söyledi.
Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı yazılı açıklamada, üyelerinin ve emekçilerin haklarını her zaman savunmaya devam edeceklerini ifade etti.
Zararsız, “1 Mayıs Haftası kapsamında dijital platformlarda; illerin meydanlarında, işyerlerinde ve Türkiye’nin her yerinde olacağız, emekçilerin taleplerini, çözüm önerilerini ve mesajlarını en etkin şekilde dile getireceğiz1 Mayıs Haftası” etkinliklerimizi 25 Nisan -1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki yedi gün boyunca gerçekleştirme kararı aldık. HAK-İŞ olarak, “1 Mayıs Haftası Kutlamaları” kapsamında 1 Mayıs’ı amacına ve ruhuna uygun bir şekilde Türkiye’nin her yerinde kutlayacağız. Dijital platformlarda, illerin meydanlarında, işyerlerimizde ve Türkiye’nin her yerinde emekçilerin taleplerini, çözüm önerilerini ve mesajlarını en etkin şekilde dile getireceğiz.
Çalışma hayatı, çalışanlar ve sendikal hareket için her gün önemli bir konuyu tespit ederek, Genel Başkan Yardımcılarımızın açıklamaları ile bu konuları tartışacağız. Salgının çalışma hayatına etkileri, kayıtdışı istihdam ve işsizlik, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı, savaşın emekçiler üzerindeki etkileri ve barış talebimizi, yüksek enflasyon karşısında emekçilerin ücretlerinde yaşanan gerilemenin önüne geçilmesi, asgari ücretin yeniden belirlenmesi, ücretler üzerindeki ağır vergi yükü, kadına yönelik şiddetle mücadele, savaşlar nedeniyle yurtlarını terk eden göçmenlerin yaşadığı trajediler, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, Sudan ve Tunus’taki darbeler, salgınla mücadele konusu ve ILO C190 Sayılı sözleşmenin Türkiye tarafından onaylanması gibi emekçileri yakından ilgilendiren konuları gündeme taşıyacağız. 1 Mayıs’ta emeğimizin karşılığını almak için mücadelemizi yükselterek devam ettireceğiz. HAK-İŞ olarak daha fazla dayanışma ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarımızı tüm platformlardan ileteceğiz. Ülkemizin, bölgemizin ve küremizin bütün emekçileri ile bütün mağdur ve mazlumlarıyla dayanışmamızı yineleyeceğiz.
1 Mayıs’ı anlamına uygun olarak tüm Türkiye’de taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız. HAK-İŞ olarak İstanbul Taksim başta olmak üzere HAK-İŞ İl Başkanlıklarımızca 81 ilimizde ve örgütlü olduğumuz işyerlerimizde 1 Mayıs Bildirimizi okuyacağız. Tüm Emekçilerin 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü şimdiden kutluyoruz.”ifadelerini kullandı.
Yusuf BAĞCI

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.