""

Basın toplumun aydınlatılmasında önemli bir görev ifa etmektedir « Yeniufuk Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 12:39

Basın toplumun aydınlatılmasında önemli bir görev ifa etmektedir

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Fikir işçisi olarak kabul edilen gazeteciliğin toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda etkinliği her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek, gazeteciliğin toplumun aydınlatılmasında önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Basın toplumun aydınlatılmasında  önemli bir görev ifa etmektedir
Son Güncelleme :

10 Ocak 2017 - 7:00

Oda Başkanı Bulut, yaptığı açıklamada gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı. Bulut, şunları kaydetti: “Gazeteciler, basın ahlak kuralları doğrultusunda ilkeli ve objektif haber anlayışıyla, vatandaşın doğru ve eksiksiz haber alma hakkını kullanmasına aracılık etmekte ve her şartta toplum yararını gözetme sorumluluğunu yerine getirmektedir. Gazete ve dergilerimizin, yerel televizyonlarımızın, radyolarımızın, internet haber sitesi yayıncılarının dizgicisinden muhabirine, köşe yazarından dağıtıcısına, program yapımcısından tasarımcısına kadar tüm basın çalışanlarımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, ilimizin sosyal, ekonomik, kültürel ve turizm gelişimindeki paylarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Onların çalışma şartlarını kolaylaştırmak, gereken desteği ve katkıyı sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir. Mesleklerinin yıpratıcı ve zor koşullarına rağmen, mesai mefhumu gözetmeksizin sorumluluk bilinciyle ve fedakarlıkla görev yapan basın çalışanları; hukukun evrensel koşulları, basın meslek etiği kuralları, kişilik hakları, özel hayata saygı, eleştiri sınırlarını aşmadan, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidir. Bu yaklaşım, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; gazete, televizyon, radyo, dergi, bülten ve internet haber sitelerindeki tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarı içinde erişmelerini diler, sevgiler sunarım.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.