Başkan Akay: Kötü örnek bizim için örnek teşkil etmez « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

22 Mayıs 2022 - 23:24

Başkan Akay: Kötü örnek bizim için örnek teşkil etmez

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, kamuoyunda Turhal Şeker Fabrikasının kapatılacağı yönündeki söylemlerin dikkate alınmaması ve itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Kötü örnek bizim için örnek teşkil etmez. ’Tokat’ta sigara fabrikası satıldı, kapandı. Şeker Fabrikası da kapanır mı? Tokatlı hemşerilerimizden rica ediyorum bize bir daha şeker fabrikası kapanacak mı diye soru sorulmasın. Turhal Şeker Fabrikası Kapanmayacak,”dedi.

Başkan Akay: Kötü örnek  bizim için örnek teşkil etmez
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 7:00

117 görüntüleme

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Tokat’ta gazeteciler ile bir araya gelerek Turhal Şeker Fabrikası hakkında açıklamalarda bulundu.
Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen basın toplantısına, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Ziraattan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kazım Duygulu ile Turhal Şeker Fabrikasından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Yüksel’de katıldı.
Başkan Akay, açıklamasında Turhal Şeker Fabrikasının bölge için önemine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Biz ihaleye girdiğimiz önceki dönemden itibaren diğer şeker fabrikaları içinde çeşitli değerlendirmeler, spekülasyonlar yapılıyor. Kotası buradan götürülecek, fabrika taşınacak, Sigara Fabrikası kapatılmış Şeker Fabrikası da kapatılır mı? gibi spekülasyonlar yapılıyor. Açık ve net bir şekilde söylüyorum, Kayseri Şekerin hiç bir şekilde gündeminde ajandasında Turhal Şeker Fabrikasının kapanması gibi bir husus söz konusu değil. Tek kelime bile bu konuda değerlendirme yapılması mümkün değil. Kayseri Şeker Fabrikası şeker üreten bir kuruluş, şeker sektörünün önemli bir aktörü ve Turhal Şeker Fabrikasını güçlü bir şekilde çalıştırma gelecekte var etmek için bu işe talip oldu ve aldı”
SEKTÖRÜ AYAKTA TUTACAK GÜÇLÜ KURULUŞLARA
İHTİYAÇ VAR
Şeker sektörünü ayakta tutabilecek güçlü kuruluşlara ihtiyaç olduğunu ve bunun da sektör içerisinde başarılı bir şekilde yapacak olan kuruluşun Kayseri Şeker olduğunu vurgulayan Akay, “Türk Şeker 25 şeker fabrikasından 13’ünü sattı 12 şeker fabrikası kaldı. Türk Şeker önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde sektörden tamamen çıkacak. Bu sektörü ayakta tutabilecek güçlü kuruluşlara ihtiyaç var. Bunu da sektör içerisinde başarılı bir şekilde yapacak olan kuruluş Kayseri Şeker. Ben temenni ederim ki sektörde olanlarda sektöre yeni girenlerde bu başarıyı ortaya koysunlar. Bu fabrikaları güçlü şekilde çalıştırsınlar işletsinler isterim. Çünkü buna ihtiyaç var şeker sektörünün varlığını sürdürmesi lazım”diye konuştu.
TURHAL ŞEKER
FABRİKASI
KAPANMAYACAK
Turhal Şeker Fabrikasının Kapanmayacağını vurgulayan Başkan Akay, “Kamuoyunda Turhal Şeker Fabrikasının kapatılacağı yönündeki söylemlere karşı Akay, açıklamalarına söyle devam etti:”Kötü örnek bizim için örnek teşkil etmez. ’Tokat’ta sigara fabrikası satıldı, kapandı. Şeker Fabrikası da kapanır mı?” kötü bizim için örnek olmaz. Sigara fabrikasını alan biz değiliz. Başkasının yaptığı hatanın sorumlusu da biz değiliz bedelini de biz ödemek zorunda değiliz. Hiçbir şekilde Turhal Şeker Fabrikasına emsal teşkil etmez Sigara Fabrikası. Sigara Fabrikasının travması anlıyorum ama bu bize artık örnek olarak gösterilmesin. Bizlerde kapatılacak mı diye soru sorulmasın. Bizim kalbimizde gönlümüzde böyle bir şey yok. Ama alnımızda böyle bir yazımı yazıyor diye sormak durumunda kalıyoruz. Bundan da olumsuzu kötüyü çağrıştırmak iyi bir şey değil. Bizde artık Tokat’ın bir parçası olduk, burası bizim bir parçamız oldu. Tokatlı hemşerilerimizden rica ediyorum bize bir daha şeker fabrikası kapanacak mı diye soru sorulmasın. Turhal Şeker Fabrikası Kapanmayacak, kapanmayacak, kapanmayacak”şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.