Başkan Gürbüz: Çocuklarımızın eğitim haklarını kutsal sayıyoruz « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

19 Mayıs 2022 - 21:37

Başkan Gürbüz: Çocuklarımızın eğitim haklarını kutsal sayıyoruz

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, eğitim konusunda fiziki imkanlarını sürekli gözden geçirdiklerini belirterek, Sorgun’un en ücra köşesinde yaşayan çocukların da eğitim haklarını kutsal saydıklarını söyledi.

Başkan Gürbüz: Çocuklarımızın  eğitim haklarını kutsal sayıyoruz
Son Güncelleme :

04 Eylül 2018 - 7:00

85 görüntüleme

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, eğitim konusunda fiziki imkanlarını sürekli gözden geçirdiklerini belirterek, Sorgun’un en ücra köşesinde yaşayan çocukların da eğitim haklarını kutsal saydıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Murat Gürbüz, yeni eğitim öğretim dolayısıyla yaptığı açıklamada öğrencilere başarılarak dileyerek eğitime verdikleri önemden bahsetti.
Başkan Gürbüz, “Bugün her yönüyle yepyeni bir başlangıca, hep beraber merhaba diyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Çağdaş eğitim; toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, yükselmesinde ve çağdaşlaşma sürecinin başarıya ulaşmasında vazgeçilmez öğelerdir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir yaşam; çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar, genç nüfus yoğunluğuna sahip ülkemizin geleceği için de temel koşuldur. Şehrimize ve ülkemize değer katacak, güçlü kılacak, teknolojiye hâkim, eleştirel düşünebilen, kendine güveni yüksek ve yepyeni fikirler üretebilen, vizyonu geniş bireylerin oluşması eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.
Her şeyin büyük bir hızla değiştiği, beklentilerin, talepler ve mesleklerin sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, eğitim konusunda fiziki imkânlarımızı sürekli gözden geçiriyor, Sorgun’un en ücra köşesinde yaşayan çocuklarımızın da eğitim haklarını kutsal sayıyoruz.
SORGUN’UN
EĞİTİMDEKİ
BEKLENTİLERİNİ KALİTE AÇISINDAN ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Sorgun’un eğitimdeki beklentilerini hem fiziki açıdan hem de kalite açısından artırmaya devam edeceklerini söyleyen Gürbüz, “Sevgili Öğrenciler; başarı, birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, kararlı olma ve kendine güvenme başarının olmazsa olmazlarıdır.
Ayrıca, öğretmenlerinizi ve okulunuzu, birbirinizi seviniz ve her türlü zararlı alışkanlıktan kaçınınız. Sizler eğitimin temel yapı taşlarısınız. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çaba ve yatırım, sizler içindir. Sizlerin başarısıyla mutlu olup, geleceğimize daha güvenle bakacağız. Değerli öğretmenlerimiz; çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en önemli görev sizlere düşmektedir.
Ailelerimiz en kıymetli varlıkları olan çocuklarını, sizlere emanet etmektedirler. Sizin de asli göreviniz, bu çocuklarımızı milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle yetiştirmek ve hayatta lazım olacak her türlü bilgi ve becerilerle donatmaktır. Sizlerin birinci muhatabı öğrencilerinizdir. Bu yüzden onları seviniz, önemseyiniz ve önemli olduklarını hissettiriniz.
Onları yetiştirmek üzere, sizlere teslim edildiğini unutmayınız. Çocuklarımızın, olası hatalarının hoşgörü çerçevesinde değerlendirilerek, düzeltilmesi hususunun en doğru davranış biçimi olacağı inancını taşımaktayım. Bu duygu ve düşüncelerimle; öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar diliyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum.”diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.