![Başkent eğitimine Yozgatlı eli](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/hakkı-yurtlu-1-Small.jpg)
Eğitim hayatından bürokrasideki görevine kadar istikrarlı ve bir o kadar da başarılı grafik çizen hemşehrimiz yazar ve şair Hayati Koca, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu.
Eğitimci, yazar ve şair Koca, ilköğrenimini Akdağmadeni ilçesi Körük Köyü’nde ortaöğrenimini ise Yozgat İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi’nde lisans öğrenimi tamamlayan ve bir süre Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapan genç ve başarılı eğitimci yazar Koca, Adana-Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Adana İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevine getirildi. Adana’daki görevini dört yıldan beri başarıyla sürdüren genç eğitimci hemşehrimiz Hayati Koca, Başkentin de dikkatini üzerine çekerek Ankara İl Mili Eğitim Müdür yardımcılığına terfi etti.
Koca, bürokrasideki yerinin yanı sıra bir çok ilmi, mesleki ve akademik çalışmasını okuyucularıyla buluşturdu. Koca’nın “Futbolun Karakter Heykeli” adlı eseri başta olmak üzere inceleme, araştırma ve şiir alanında dört kitabı yayımlandı.
Bürokraside ve edebiyat alanında gelecek vadeden Koca, inceleme ve araştırma alanındaki çalışmalarını halen sürdürürken bir yandan da doktorasını tamamlamaya çalışıyor.