""

Bem Bir Sen Yozgat’ta yetkili sendika oldu « Yeniufuk Gazetesi

22 Şubat 2024 - 01:07

Bem Bir Sen Yozgat’ta yetkili sendika oldu

Bem Bir Sen Yozgat İl Başkanı Mehmet Şaşmaz, İl Genelinde 368 üye ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, sendikalarının Yozgat’ta yetkili sendika olduğunu söyledi.

Bem Bir Sen Yozgat’ta yetkili sendika oldu
Son Güncelleme :

06 Haziran 2017 - 7:00

Sendika İl Başkanı Şaşmaz, “17 Mayıs 2017 Yozgat Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğünde Sendika Temsilcileri ile yapılan Genel Tespit Toplantısında; Yozgat geneli Üye Tespitinde Bem Bir Sen: 368 Üye ( 35 Bayan 333 Erkek Üye)Türk Yerel. Hiz.Sen:207 Üye, Tüm.Bel.Sen: 12 Üye. Bu tespit ile sendikamız Yozgat’ta da Yetkili Sendika olmuştur. Tüm üyelerimize desteklerinden dolayı ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”dedi.
Bem-Bir-Sen’in 12’nci kez yerel yönetim hizmet kolunun yetkili sendikası olduğunu ifade eden Şaşmaz, “ 2017 yılı üye tespitlerinde67 bin 553 üyesini tespitlere yansıtan Bem-Bir-Sen.En yakın rakibi Tüm-Bel-Sen’e 45 bin üye fark attı. Yetki tespit sonuçlarına göre Yerel Yönetim Hizmet Kolunda Bem-Bir-Sen’i, 22 bin 356 üye sayısıyla Tüm-Bel-Sen, 13 bin 974 üye ile Türk Yerel Hizmet Sen takip etti. Hizmet kolunun diğer sendikalarının üye sayıları iseTüm Yerel-Sen 9 bin 962, Yerel Hak-Sen 84, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen 81, Yerel Birlik Sen 51, Bel-Bir-Sen 35 şeklinde oluştu. Bem-Bir-Sen. Hizmet kolunda örgütlü diğer 7 sendikanın toplam üyesinden 21 bin daha fazla üyesini tespitlere yansıtmış oldu. 67 bin 553 üyenin, 55 bin 492’si erkek, 12 bin 061’i ise kadın üyelerden oluştu. 2017 yılında yerel yönetim hizmet kolundaki örgütlenme oranı yüzde 91,7 olarak gerçekleşirken, 124 bin 871 yerel yönetim çalışanının, 114 bin 096 sendikalı olup, yüzde 59’u da Bem-Bir-Sen üyesi olarak kayıtlara geçti.”diye konuştu.
“ÇALIŞKANLIK VE SAMİMİYET BAŞARIYI GETİRDİ”
Çalışkanlığın ve samimiyetin başarı getirdiğini söyleyen Şaşmaz, “Yerel yönetim çalışanlarının Bem-Bir-Sen’e göstermiş olduğu teveccühün, büyük Bem-Bir-Sen ailesinin azmi, çalışkanlığı ve samimiyeti ile başarıya dönüşmüştür.12 yıldır üst üste yetkili sendika olmanın sendikal mücadelede küçümsenemeyecek bir başarıdır.“Bem-Bir-Sen gerek kendi hizmet kolunda, gerekse sendikal hayatta, hem uluslararası hem de ulusal sendikacılık faaliyetleri noktasında öncü, güçlü ve model bir sendikadır. 40’ın üzerinde ülke ile imzaladığı eğitim iş birliği protokolleri ile uluslararası sendikacılıkta Avrupa Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (CESİ)’ye üye olan Bem-Bir-Sen, kurduğu Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) ile de uluslararası sendikacılıkta adından söz ettirmektedir. Bunda yerel yönetim çalışanlarının teveccühü, teşkilatımızın azmi, çalışkanlığı, üretkenliği ve vizyoner bakışı çok önemlidir. Bizler yetkili sendika sıfatı ile artan sorumluluğumuzun farkında olarak, sadece üyelerimizin hak ve menfaatlerini değil, sahamızda görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz. Bugün ulaşmış olduğumuz 67 bin 553 üyemiz Genel Merkezimizden Şube/ İl Başkanlarımıza, Temsilcilerimizden üyelerimize kadar teşkilatımızın tamamının özverili çalışmaları ile mümkün olmuştur. Kendilerine yürekten şükranlarımı sunuyor, 12. yetki yılımızın milletimize, yerel yönetim çalışanlarına ve tüm kamu çalışanlarına hayırlar getirmesiniCenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor, Hayırlı Ramazanlar diliyorum.”dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.