""

Bozok Üniversitesinde mezuniyet sevinci « Yeniufuk Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 17:37

Bozok Üniversitesinde mezuniyet sevinci

Yozgat Bozok Üniversitesi 2016-2017 eğitim – öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Bozok Üniversitesinde  mezuniyet sevinci
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2017 - 9:27

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Yardımcısı Şahin Demir, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Baro Başkanı Mehmet Şimşek, Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Recep Uysal, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci ve yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik takımı ve üniversite halkoyunları ekibinin gösterileri ile devam etti.2016-2017 eğitim – öğretim dönemi Fakülte ve Yüksekokullar birincisi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Kübra Başar mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Başar, “Yeni fakat bir o kadar da hayat bahşeden bir üniversitenin kuruluşuna şahitlik etmenin, taşına toprağına bulanmanın, onunla birlikte büyümenin güzelliğini yaşadık. Bozok Üniversitesinde milletimizin kültür dinamiklerine sahip çıkmanın ruhuna kavuştuk. Bu üniversitede evrensel değerlerle bütünleşen insanlık serüvenlerini yaşar olduk. Üniversite hayatının sadece bilgi aktarımı değil bilgi üretme merkezi, toplumdan kopuş değil, sosyal kimlik kazanma adresi taklit ve ezberci bir nesil değil farkındalık şuuruna sahip, kendi gerçekliğini ispatlamış tefekkür atmosferi olduğunu öğrendik. Bugün ben ve mezun olan bütün arkadaşlarım mesleğimize ilk adımı atmanın haberini ve muştusunu alıyoruz. Herbirimiz farklı alanlarda ama; bu vatanın derdini çeken, şehitlerimizin emanetini taşıyan ecdadımızın ruhuna rahmet okuyan ay yıldızlı bayrağımızı bilimsel başarılar, insani öğretiler , kültürel kodlar toplumsal barış ve teknik başarılarla dalgalandıran gençler olacağız. Mezuniyetimiz hepimize hayırlı olsun” dedi.
BU DİPLOMALAR
SİZİN HAKKINIZ
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’de yaptığı konuşmada Bozok Üniversitesi olarak tarihi günlerdenbirini yaşadıklarını belirterek, öğrencilere “Helal olsun bu diplomalar sizin hakkınız.”dedi.
Karacabey, şunları söyledi: “Bu yıl mezun edeceğimiz sevgili arkadaşlarım, genç kardeşlerim; elbette hayatınızın önemli dönüm noktalarından birindesiniz. Tahsil süreniz içerisinde sizi hayatta başarılı kılacak bir çok bilgiyi öğrendiniz ve öğrendiğiniz bilginin diplomasını almayı hak ettiğiniz. Helal olsun bu sizin hakkınız. Ancak şunu unutmayalım hayat su gibidir akar devam eder. Bu gün siz yeterli bilgiye sahip olarak diplomanızda yazan değerleri hak eden bilgiye sahip olarak buradan mezun olacaksınız ama bundan sonra da kendinizi geliştirmeye devam edeceksiniz. Eğitim öğretim hayatınız da gösterdiğiniz disiplin gibi hayatta da başarılı olmak için disiplinli çalışacaksınız. Ayrıca öğrencilerimizin vatan sevgisi ile birlik ruhu ile bir çok eğitim kurumunda karşılaşılan olumsuzluklar Bozok Üniversitesi’nde yaşanmadı. Bundan dolayı ben her bir öğrencimizi tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Burada gösterdiğiniz birlik, beraberlik gibi mezun olduktan sonra da ülkemizin kalkınmasında göstereceğiniz birlik ve beraberlik bu ülkenin ve bu vatanın bekası için çok önemlidir. Devraldığımız bu manevi mirası bizden sonraki nesillere kıyamete kadar bu ülkeyi bizim yurdumuz olarak bizim vatanımız olarak devam edecek çalışmaları sizler yapacaksınız. Bu emanete sahip çıkacağınıza inanıyorum. Bu duygularla sizleri yeni hayata uğurlarken hepinize başarı diliyorum, ufkunuz ve bahtınız açık olsun.
Öğrenci velilerine de seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey “Sayın Veliler, bugün çok önemli bir gününe çok önemli bir mürüvvetine şahitlik ediyorsunuz. Ümit ederiz dua ederiz ki bundan sonra da daha büyük mürüvvetlerine daha büyük başarılarına şahitlik edersiniz. Sizler büyük fedakârlık göstererek çocuklarınızın başarılı olması için gayret gösterdiniz, her zaman yanlarında oldunuz her zaman onlara destek oldunuz. Gösterdiğiniz bu başarıdan bu fedakârlıktan dolayı elbette tebrike layık, hürmete layıksınız” ifadelerini kullandı.
Yozgat Vali Yardımcısı Şahin Demir konuşmasında Bozok Üniversitesi mezuniyet töreninin hayırlara vesile olmasını temenni ederek mezun olan öğrencilerin bundan sonraki yaşantılarında başarı dileklerinde bulundu.
Konuşmaların ardından fakülte ve yüksekokullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra, öğrenciler kep fırlatarak mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.