""

ÇEDAŞ, kış şartlarında elektriksiz bırakmadı « Yeniufuk Gazetesi

21 Haziran 2024 - 20:48

ÇEDAŞ, kış şartlarında elektriksiz bırakmadı

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta Ocak 2017’de son yılların en kötü mevsim şartları yaşanırken, ÇEDAŞ Aralık ayında devreye aldığı ‘Kış Acil Eylem Planı’ sayesinde abonelerini enerjisiz bırakmadı.

ÇEDAŞ, kış şartlarında  elektriksiz bırakmadı
Son Güncelleme :

02 Mart 2017 - 7:00

Acil Eylem Planı çerçevesinde sorumluluk alanında 14 bölgeoluşturanÇEDAŞ’ın 60 personeli, 4 kar makinesi, 2 kar motoru ve 76 adet 4X4 arazi aracı ile arızalara anında müdahale etti. Üç ilde çok fazla köy yolu ulaşıma kapanırken, zaman zaman donma tehlikesi atlatan ÇEDAŞ ekipleri görevlerini kesintisiz sürdürdü
Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 920 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), kış mevsiminin zorlu koşullarında müşterilerini mağdur etmedi. Kış mevsiminde tüketicilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vermek amacıyla yaz aylarında hatlarda ve trafolarda iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları yaparak Aralık ayında ‘Kış Acil Eylem Planı’nı devreye alan ÇEDAŞ; fırtına, tipi ve kar yağışının yoğun olarak görüldüğü hizmet bölgesinde müşterilerini enerjisiz bırakmadı. Kış Acil Eylem Planı kapsamında Sivas, Tokat ve Yozgat’ı 14 bölgeye ayırarakilave 60 personelle destek ekip oluşturan ÇEDAŞ, 52 bin kilometrekarelik hizmet bölgesinde 4 kar makinesi, 2 kar motoru ve 76 adet 4X4 arazi aracını aktif olarak kullanarak arızalara anında müdahale etti.
ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, ÇEDAŞ’ın sorumluluk bölgesinde yoğun tipi ve kar yağışının zaman zaman enerji nakil hatlarında ve şebekelerde ağır hasarlar oluşturduğuna dikkat çekerek, “2017 yılı kış mevsiminde hizmet bölgemizde son yılların en olumsuz hava koşullarıetkili olmuştur. Bu aylarda özellikle şiddetli fırtına ve yoğun kar yağışı ile karşı karşıya kaldık” dedi.
Olumsuz hava koşulları nedeniyleSivas, Tokat ve Yozgat İllerinde çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığını ifade eden Genel Müdür Akboğa, “İl ve ilçe özel idare ekipleriile karayolları ekiplerinin yoğun çalışmalarına rağmensert kış koşulları nedeniyle elektrik arızası oluşan kırsal bölgelerimizdeki arıza noktalarına ulaşmakta büyük güçlük yaşadık. Bütün imkânsızlıklara karşın personellerimiz kar makineleri veya kendi imkânlarıyla arıza noktalarına en kısa sürede ulaştı ve müdahale etti. Zaman zaman donma tehlikesi atlatan ekiplerimiz müşterilerimize kesintisiz enerji temini için canları pahasına çalıştı”şeklinde konuştu.
Kış mevsiminde ÇEDAŞ bölgesinde yaşanan arızalar hakkında bilgiler veren Akboğa, “2017 Ocak ayında şiddetli fırtına ve yoğun kar yağışı nedeniyle 519’ualçak gerilimde, 136’sıorta gerilimde olmak üzere toplam 655 iletken kopuğu arızası ve 62’sialçak gerilimde, 39’u orta gerilimde olmak üzere, kırılma ya da devrilme şeklindetoplam 101 direk arızası meydana geldi.
Tüm bu arızalar, Arıza Onarım Bakım ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda kısa sürede giderilerek elektrik şebekelerimize enerji verildi. Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmaları dolayısıylabaşta sahada etkin görev yapan tüm personellerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, 2017 yılı bakım ve onarım faaliyetlerine yönelik planlamanın da hazırlandığını ifade ederek, çalışmaların belirlenen dönemde aksatılmadan sürdürüleceğini kaydetti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.