""

Çiftçilerden Kayseri Şeker’e ziyaret « Yeniufuk Gazetesi

16 Haziran 2024 - 15:51

Çiftçilerden Kayseri Şeker’e ziyaret

Boğazlıyan şeker pancarı tarımına en çok rağbet eden Yamaçlı kasabası çiftçileri, Kayseri Şekerdeki olumlu gelişmeler ve pancar tarımının çiftçiyi kazandıran birinci ürün olmasında büyük katkısı olan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Çiftçilerden Kayseri Şeker’e ziyaret
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2017 - 7:00

33.223 ton kotası bulunan, 157 çiftçinin 8.683 dekar arazide pancar ekimi yaptığı Yamaçlı Pancar çiftçileri Köy ve Mahalle Muhtarlarının da katıldığı ziyarette Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer de hazır bulundu.
Yamaçlı Çiftçilerinin ziyaretlerinden ve desteklerinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Çiftçiliğinönemine dikkat çekerek; Ekici ol bilici olma derler.Bizim üzerimize düşen görev tarlayı işlemek.Onu tohumla buluşturmak.Çiftçinin görevi bu ondan sonrası Allah’a kalıyor,kısmete oluyor. Onun içinde tevekkül etmek gerekiyor.Buhelalinden kazanma gayreti içerisindeolan insanlar, el emeği alın teriile bütün gayretlerini gösteriyorlar.
Ondan sonra Cenab-ı Allah neyi kısmet ederse onada rıza gösteriyorlar.Tevekkülde buradan geliyor.Onun içinde bizim insanımız bu manada duyguları çok zirve noktasında olan,yüksek duygulara sahip olan insanlardır. Allah işlerini güçlerini rast getirsin.Ürünlerini bereketli eylesin.Afetten,felaketten korusun bol kazançlı eylesin.Bu insanları Ne merde Ne de namerde muhtaç eylemesin dedi.
Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Yamaçlı’dan gelen değerli Belediye Başkanlarımız, Muhtarlarımız, iki Kıbrıs Gazimiz ve çok değerli çiftçilerimiz, 25 mayısta yapacağımız Genel Kurula destek amaçlı buraya kadar zahmet ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.
Çiftçimizin bu ilgi alakası bizi tabi ziyadesiyle memnun ediyor, gururlandırıyor ama aynı zamanda sorumluluğumuzu da artırıyor. Çünkü bu insanlar bize inandıkları güvendikleri için bu desteği ortaya koyuyorlar. Bizde onların bütün meselelerine sorunlarına sahip çıkma konusunda daha fazla gayret göstermemiz gerektiğini anlıyoruz ve bu anlayış içeresinde çalışıyoruz. İnşallahGenel Kurulu güzellik içerisinde icraederiz.
Sonuçta birlik bütünlük içerisinde bir genel kurulun icra edilmesi sadece bölgemiz açısından değil bu aynı zamanda şeker sektörü açısından, tarım sektörü açısından ve Türkiye’deki Çiftçilerin meselesi açısından güçlü bir genel kurulun yapılması güçlü bir desteğin olması önemlidir. Türkiye’ye Türk Çiftçisinin özellikle pancar çiftçisinin ve Kayseri Şeker çiftçisinin gücünün gösterilmesi gerekiyor.
Çünkü şeker sektörünün geleceği açısından bizim bazı endişelerimiz var.Bazı sorunlar maalesef ortaya çıkmaya başladı.Bu sorunların çözülmesi konusunda çiftçimizin isteklerinin iletilmesi lazım.Bunun en güçlü şekilde gerçekleşmesi gerekiyor.Bu destekler inanıyorum ki Genel Kurulun da güçlü bir şekilde yapılacağının ifadesi.
Onun için buraya kadar zahmet edip gelen değerli başkanlarımıza,muhtarlarımıza,Kıbrıs gazilerimize ve şükranlarımı ifade ediyorum.
Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer;Başta Başkanlarımız, Muhtarlarımız,gazilerimiz ve değerli çiftçilerimize buraya kadar geldiklerinden ve 25 mayısta yapılacak olan seçimli genel kurula verdikleri desteklerden dolayı hem kendim hemde Başkanımız adına teşekkür ediyorum.
Çiftçi fabrikasına sahip çıkıyor.Biz bundan memnun oluyoruz.Ben kendilerine teşekkür ediyor,Allah razı olsun diyorum.Hayırlı bereketli ürünler diliyorum.Şimdiden 14 mayıs çiftçiler gününü kutluyorum.
Yamaçlı Kasabasından ziyarete gelen çiftçiler adına konuşan Yamaçlı kasabası önceki dönem Belediye Başkanı Metin Koçak;Başkanımızın hem kayyum hemde seçilmiş olarak 4 yıldır yaptığı bu görevdeki başarılarından dolayı teşekkür ediyoruz.Kendisine destek için geldik. Fabrikamıza,çiftçimize dürüst,işi bilen insanların ve çiftçiye hak ettiğini verecek insanların peşinde olmamız gerektiğini düşünüyorum.Yamaçlı ve arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum.Bizlere bu ilgi ve alakayı gösterdiği için çiftçinin geleceğini yakından ilgilendiren 25 Mayıs’taki seçimde Başkanımızı sonuna kadar destekliyoruz dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.