" "

Genel sekreterler bilgilendirme toplantısı yapıldı « Yeniufuk Gazetesi

18 Ağustos 2022 - 16:24

Genel sekreterler bilgilendirme toplantısı yapıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Genel Sekreterler Bilgilendirme toplantısına katılarak, oda / borsa genel sekreterlerine hitap etti.

Genel sekreterler bilgilendirme toplantısı yapıldı
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2017 - 7:00

Toplantıya Yozgat’ı temsilen Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ziya Saydam, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sami Erdoğan, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Çağrı Kılıç ve Yerköy Ticaret Borası Genel Sekreteri Muttalip Salmanlı katılım gösterdi.
Hisarcıklıoğlu, 81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsa camiası olarak tek bir aile olduklarını belirterek, Türkiye’nin her kesiminden, her sektöründen şirketleri, girişimcileri temsil eden, tek meslek örgütü olduklarını söyledi. TOBB’un gücünün birliğinden ve birbirlerine sımsıkı kenetlenmiş olmalarından geldiğini vurgulayarak, “Birliğimiz, gücümüz ve etkinliğimiz, bizim, yani bu camianın farkıdır. Başka kurumlardan bizi ayrıştıran, bizi öne çıkartan en büyük özelliğidir” dedi.
“Büyük gücün sorumluluğu da büyük olur” diyen Hisarcıklıoğlu, “Bize emanet edilen bu gücün, sorumluluğun hakkını vermek durumundayız. Bu da bizim hem hukuki, hem de ahlaki görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Bizim Kayseri’de güzel bir söz var. İşin ününe değil ununa bak derler. Aslında işin ununu yapan sizlersiniz. Sizler başarılı işler yaparsanız biz de başarılı oluruz. Hepimizin gücü ve itibarı artar.
Bu yüzden bize düşen görev de, sizleri en iyi şekilde görevinize hazırlamak, sizleri en iyi bilgilerle donatmaktır” şeklinde konuştu.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB camiasının Türkiye’nin en demokratik kurumu olduğunu, son seçimlerde oda ve borsa başkanları düzeyinde neredeyse yarı yarıya, delege bazında ise üçte ikiye yakın değişim yaşadıklarını söyledi.
Ekim-Kasım aylarında iller ve ilçelerdeki oda/borsalarda seçimler olacağını anımsatan Hisarcıklıoğlu, bu seçimlerin makam kapma yarışı değil, camiaya ve Türkiye’ye hizmet yolunda bir bayrak yarışı olduğunu vurguladı. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki oda/borsa sisteminin dünyaya örnek olduğunu, hem kurumsal yapısıyla hem de üyelere verdikleri hizmetlerle örnek model alınır hale geldiğini söyledi. Toplantının açılışında konuşan TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ise eğitime katılan genel sekreterlere eğitimin içeri ile ilgili bilgiler verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.