![Gürbüz’den muhtarlar günü mesajı](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/10/murat-gürbüz-Small-1.jpg)
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz muhtarlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Gürbüz yayınladığı mesajda; ”Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynaklarının aktarılması hususunda 7 gün 24 saat çaba gösteren muhtarlarımızın hizmetlerinin senede bir gün de olsa hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi amacıyla ‘19 Ekim’ tarihi, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmiştir..
Yerel yönetimlerimizin en köklü örnekleri Köy ve Mahalle Muhtarlıklarıdır. Muhtarlar seçimle işbaşına gelen ve her daim halkın hizmetinde olan temsilcilerdir. Köy ve Mahalle Muhtarlıkları, hizmetlerin ücra köşelere ulaşmasını sağlayan en sağlıklı kanallardır. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da kamu yönetimi anlayışının en temel dinamiklerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bizler de idareciler olarak muhtarlarımızla birlikte istişare ve fikir alışverişinde bulunarak Bingöl’ümüzün sorunlarına çareler üretiyoruz. Bu vesileyle milletimiz ve devletimiz arasında köprü vazifesi gören, kamu hizmetlerinin etkin şekilde köylerimize ve mahallelerimize ulaşmasında önemli bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.”