![Hayvan giriş çıkışı yasaklandı](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2024/03/20101104_sorgun-belediyesi-canli-hayvan-pazari-torenle-hizmete-acildi_k.jpg)
Kadışehri Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruda Kabalı köyünde şap hastalığı çıkması nedeniyle, ilçeye hayvan giriş çıkışları yasaklandı.
Hayvan ölümlerinin olmasının ardından hayvanlar karantina altına alındı.
Yapılan açıklama şu şekilde: “Kabalı köyünde çıkan Şap Hastalığı nedeni ile hayvan ölümleri olmuştur. Hastalığın yayılımını önlemek amacı ile Vasfıbey, Kıyılı, Gümüşdiğin ,Kabalı, Örencik, Yangı ,mahalle ve köylerindeki hayvanlara kısıt ve karantina konulmuştur. Bu nedenle hastalık bitene kadar bu köylere hayvan giriş ve çıkışı yasaklanmıştır. Tüm Kadışehrili vatandaşlarımıza duyurulur.” bilgisi verildi. Haber Merkezi