![İŞKUR ve Milli Eğitim’den MBRD toplantısı](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/10/işkur-2-Small-3.jpg)
Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri” İşbirliği toplantısı gerçekleştirildi.
Yapılan toplantıda Yozgat’ta bulunan okullara Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanları ziyaretlerde bulunulması ve meslek seçme aşamasında olan öğrencilere danışmanlık hizmetleri verilmesi konularında kararlar alındı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, gerçekleştirilen toplantının ilimizde meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilerimize önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
Yıldız, Toplantıda alınan kararlar neticesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de katkıları ile değerli öğrencilerimize İş arama Becerileri, Meslek Seçiminin Önemi, Mesleki Test Yönelim Bataryası konularında eğitimler vererek, meslek seçmelerine azami derecede fayda sağlıyoruz dedi. Ayrıca öğrencilere İş Kulübü Eğitimlerini de hatırlatan Yıldız, İş Kulübü Eğitimleri çerçevesinde İş Arama becerileri seminerleri, Kariyer planlama, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, İletişim Becerileri Motivasyon oyunları vb konularda uygulamalı eğitim verildiğini ifade etti. Yıldız, bu eğitimlerin önemine değinerek öğrencilerimizin çalışma hayatına başlamadan önce işgücü piyasasına hazır hale getirildiğini dile getirdi.