![İŞKUR’dan kurs denetimi](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/kurs-Small.jpg)
Yozgat Çalışma ve İş Kurumu ve İl Müdürlüğü Yozgat Halk Eğitim Merkezindeki Alçı Şekillendirme Kursunu ve Rehabilitasyon Merkezindeki Şapka Dikim Kursunu denetlemek amacıyla ziyaret etti.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak işbirliği kapsamında açtığımız Mesleki Eğitim Kurslarımızı denetim ekibimizdeki görevli personellerimiz rutin olarak denetliyor dedi. Yıldız, denetim ekibinin Alçı Şekillendirme ve Şapka Dikim Kurslarını denetlediği bilgisini vererek, denetim sırasında hem kursiyerlerle hem de kurs öğreticisi ile görüşmeler yapılarak kurs sürecinin takip edildiğini söyledi. Yıldız, denetimlerimizden kursiyerlerin memnun olduklarına dair geri dönüşler almak bizleri sevindiriyor açıklamasında bulundu.
İl Müdürlüğü olarak Mesleki Eğitim Kurslarına azami derece önem verildiğini ifade eden Yıldız, işgücü piyasasındaki nitelikli personel ihtiyacını karşılamada Mesleki Eğitim Kurslarının çok faydalı olduğunu söyledi.