![Jardarmadan tarihi eser kaçakçılığı operasyonu](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2016/11/tarihi-eser-1-Small.jpg)
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akdağmadeni ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yapıldığı yönündeki ihbarı değerlendirerek çeşitli adreslerde arama yaptı. Aramalarda, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen bronz mühür, 8 kase ve vazo parçası, çeşitli ebatlarda mermer, taş ve sütunlar, kazı yerlerini gösteren krokilerin bulunduğu ajanda, şişeler ve kazı malzemeleri ile 168 tabanca mermisi bulundu. Gözaltına alınan 6 zanlı, jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.