Kayseri Şeker yöneticileri Turhal Şeker Fabrikasını gezdi « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

22 Mayıs 2022 - 23:05

Kayseri Şeker yöneticileri Turhal Şeker Fabrikasını gezdi

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, beraberinde, Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Harun Halıcı, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve diğer yetkililer ile birlikte Turhal Şeker Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Kayseri Şeker yöneticileri Turhal Şeker Fabrikasını gezdi
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 10:56

115 görüntüleme

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, beraberinde, Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Harun Halıcı, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve diğer yetkililer ile birlikte Turhal Şeker Fabrikasında incelemelerde bulundu.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, incelemeler sonrası, Turhal Şeker Fabrikası 2018-2019 Kampanya dönemi hazırlık çalışmaları hakkında açıklama yaptı.
Turhal Şeker Fabrikasının 2018-2019 kampanya süresi içerisinde 52 kere duruş gerçekleştirmek zorunda kaldığını ve bu duruşların fabrika ve üretim açısından önemli bir zarar kalemi ve çok vahim bir durum olduğunu belirten Başkan Akay, Kayseri Şeker’in temel prensibinin, Kayseri ve Boğazlıyan’da olduğu gibi Turhal Şeker Fabrikasında da İşletme üretime başladıktan sonra 7/24 esasına göre işletmenin durmadan çalışmasını sağlamak olduğunu söyledi.
Başkan Akay, “Turhal şeker fabrikasında revizyon çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Bütün arkadaşlarımız çalışanlarımız, ekibimiz. Mühendislerimiz, yöneticilerimiz el birliğiyle gece gündüz bu çalışmaları sürdürüyorlar şuana kadar ki gelinen nokta o bizim beklentilerimizin de oldukça ilerisinde üzerinde. Gerçekten fedakarca yapılan çalışmalar sonuçlarını ortaya koymaya başladı.Bizim teslim aldığımız Turhal şeker fabrikasının işletmesiyle şuandaki işletme arasında da gözle görülür bir farklılık oluşmuştur.Yönetim Kurulu üyelerimiz de gözlemlediler. Onlar da gelişmelere şahit oldular. Fabrikanın ne durumda olduğunu görüyorlar. Tabii şu andaki görünen tablo ilk teslim alınana göre oldukça ileride bir tablodur. Kampanyaya kadar daha aşağı yukarı bir buçuk aya yakın bir süremiz var. Bu bir buçuk aylık süre içerisinde bütün eksiklerimiz inşallah giderilecek ve sağlık içerisinde kampanya gireceğiz. Bizim tabii işletme anlayışımızda işletme başladıktan sonra 7/24 esasına göre şeker üretimi bitinceye kadar devam etmesi şeklinde bir işletmecilik ön görüyoruz. Bunu gerek Kayseri şeker Fabrikası gerekse Boğazlıyan şeker fabrikasında bu çerçevede gerçekleştiriyoruz.”dedi.
HER BİR DURUŞ BİR
MALİYET VE ÜRÜNLERİN
BOZULMASI DEMEKTİR
Geçen yıl Turhal Şeker Fabrikasının 95 günlük kampanya süresi içerisinde 52 kez duruş gerçekleştirdiğini öğrendiklerini ve her bir duruşun maliyet ve ürünlerin bozulmasına sebep olduğunu vurguladı.
Başkan Akay, “ Bu çok vahim bir durumdur. Tabii gereken hazırlıklar revizyonlar ve tamir bakım işlemleri yapılmadığından, eksikleri giderilmediğinden buna benzer sorunlar yaşıyor. işletmeesnasında her bir duruş demek önemli bir maliyet demek ve ürünlerin bozulması demek. Elde edilecek ürünlerin istenilen kıvamda elde edilmemesi demektir. Bu duruşlar önemli zarar kalemi oluyor demek onun içinde inşallah bizim tabii temel prensibimiz, Kayseri ve Boğazlıyan’da olduğu gibi Turhal Şeker Fabrikasında da İşletmeüretime başladıktan sonra 7/24 esasına göre durmadan bu işletmenin çalışmasını sağlamaktır. Bu çerçevede bütün tedbirler alınıyor bütün gayret gösteriliyor. Ben bu hazırlık aşamasında emeği geçen katkı sağlayan özveriyle çalışan bütün personelimize şükranlarımı ifade ediyorum teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık Allah emeklerini zayi etmesin inşallah Cenabı Allah yüzümüzü kara çıkartmasın. Turhal şeker Fabrikası kampanya dönemine başarılı bir şekilde hazır hale gelecektir.
Kayseri Şeker’e bağlı şirketlerinin yönetim Kurulu üyeleride Turhal Şeker Fabrikası gezisi sonrası yaptıkları açıklamalarda fabrikanın öneminden bahsederek, Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker tarafından alınmasının Kayseri, Turhal ve ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.