![Kayseri Şeker’den milli üretim bilinçli tüketim etkinliği](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/kayseri-1-Small.jpg)
Kayseri Şeker tarafından, Sosyal sorumluluk ve farkındalığın artırılması kapsamında milli üretim bilinçli tüketim etkinliği düzenlendi. Etkinlikte;Doğal Şeker, NBŞ, tatlandırıcı gibi ifadelerin kamuoyunda doğru anlaşılmasına yönelik ar-ge ve eğitim faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi.
Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinde 2018 yılında başlatılan ‘Sürdürebilir Şeker Sektörü Sağlık, Ekonomi, Sosyal, Siyasal Farkındalık Projesi” çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen bölümünde, Kayseri Mustafa Çataloğlu İlköğretim Okulu 3. Sınıfından 180 öğrenciye, doğal şeker tüketiminin önemi uzmanlar tarafından anlatıldı. Öğrencilere aynı zamanda Milli Üretim bilinçli tüketim konulu bir de tiyatro gösterisi düzenlendi.
Kayseri Şeker 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Vekili Kazım Duygulu, Ar-Ge Merkezi Müdürü Hülya Herdem ve Proje ekibi katıldılar.
Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi; Sosyal sorumluluk ve farkındalığın artırılması kapsamında, Sürdürebilir Şeker Sektörü Sağlık, Ekonomi, Sosyal, Siyasal Farkındalık Projesi, Ar-Ge Merkezi Araştırmacılarından İşletme Bilim Uzmanı Gonca Ertuğrul tarafından yürütülen projeyi destekleyen diğer projeler hakkında bilgiler verildi.