""

KOP istişare Toplantısı Yozgat’ta Yapılacak « Yeniufuk Gazetesi

22 Nisan 2024 - 12:29

KOP istişare Toplantısı Yozgat’ta Yapılacak

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın görev alanına Eylül ayında dahil edilen Yozgat ilinde geniş katılımlı KOP Eylem Planı İstişare Toplantısı yapılacak.

KOP istişare Toplantısı  Yozgat’ta Yapılacak
Son Güncelleme :

07 Nisan 2017 - 7:00

Yozgat Sorgun Büyük Termal Otelinde Cuma günü saat 09:30’da Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’nın konuşmaları ile başlayacak olan toplantıya kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ile STK’lardan temsilciler katılacak. Toplantıda KOP Eylem Planı kapsamında kamu yatırım programında yer alması öngörülen projeler görüşülecek.
Yozgat’ın KOP Projeleri konuşulacak
Kalkınma Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan ve 2016 yılında Yozgat’ın da dahil edilmesiyle faaliyet alanındaki il sayısı 8’e yükselen KOP İdaresi’nin görev sahasına dahil olan yeni illerin KOP Eylem Planı’na entegrasyonu için yoğun olarak çalıştıklarını söyleyen Başkan İhsan Bostancı, toplantı ve çalıştay ile Yozgat için KOP Eylem Planı kapsamında yapılabileceklerin masaya yatırılacağını söyledi.
Toplantıda, Yozgat ilinin KOP Eylem Planı’na entegrasyon için gelen projelerin değerlendirileceğini belirten Başkan Bostancı şunları söyledi:
“İlk etapta Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşan KOP Bölgesine, 2016 yılı Haziran ve Eylül aylarında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararları ile Nevşehir, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale illeri eklenmiş ve İdarenin sorumluluk sahasında bulunan il sayısı 8’e, KOP Bölgesi’nin toplam yüzölçümü ise 95 bin 579 kilometreye ulaşmıştır. Dört ilimizde uygulanan KOP Eylem Planı’na yeni illerimizin entegrasyonu için Kalkınma Bakanlığımızın talimatlarıyla Yozgat’ın da içinde olduğu illerdeki yerel ve merkezi kurum ve kuruluşlardan proje önerilerini istedik. Toplanan proje önerileri Başkanlığımız tarafından Onuncu Kalkınma Planı, Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi, bölge planları ve ilgili diğer plan ve programlarda belirtilen amaç ve hedefler doğrultusunda değerlendirildi ve önceliklendirildi.
Gelmiş olduğumuz aşamada ise Valiliklerimizle de istişareler içinde projeleri öneren kuruluşlarla bir araya gelip projelerin tartışılacağı çalıştaylar düzenleyeceğiz. Çalıştayda sektörel olarak projeler incelenecek ve öneriler alınacaktır. Aynı zamanda Yozgat ilimizde saha ziyaretleri ile önerilen projeler yerinde incelenecek; Yozgat’ın kalkınması için kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde hep beraber çalışacağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.