![Sabah namazı geleneği yaşatılıyor](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/namazx-Small.jpg)
66 yıl önce başlatılan sabah namazı geleneği, Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yaşatıyor.
Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte her hafta Cuma günleri Tarihi Çapanoğlu Büyük camiinde sabah namazında buluşuyor. Öğretmen ve öğrenciler namaz sonrasında birlikte kahvaltı yapıyorlar.
Yozgat Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ramazan Güneşer, 66 yıllık bir geleneği yaşattıklarını söyledi.
Güneşer, “Geçmişten günümüze süre gelen bu geleneği hem yaşatıyoruz hem de gelecek nesillere aktarıyoruz. Her hafta Cuma günü sabah namazını öğrencilerimizle birlikte kılıyoruz. Namaz sonrasında onlarla birlikte kahvaltı yapıyoruz” dedi.