""

Sedef: Siyasette dönüp arkasına bakmayanlardan olmayacağız « Yeniufuk Gazetesi

16 Haziran 2024 - 15:02

Sedef: Siyasette dönüp arkasına bakmayanlardan olmayacağız

MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, 21 Mayıs Pazar günü 41 ilde aynı gün aynı saatte kongrelerin yapılacağını ve kendisinin de tekrar aday olacağını belirterek, siyasette dönüp arkasına bakmayanlardan olmayacaklarını söyledi.

Sedef: Siyasette dönüp arkasına  bakmayanlardan olmayacağız
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2017 - 8:48

MHP İl Başkanı Ethem Sedef, beraberinde MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülseren Sarıoğlu ve bazı parti yöneticileri ile birlikte bir otelde düzenlen yemekli basın toplantısında 21 Mayıs Pazar günü yapılacak MHP İl Kongresinde tekrar aday olacağını açıkladı.
Başkan Sedef, yemek sonrası yaptığı konuşmada Yozgat ve ülke gündeminde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
AMACIMIZ; HALKA HİZMET, HAKKA
HİZMET ETMEK OLDU
İl Başkanı Ethem Sedef, amaçlarının halka hizmet, hakka hizmet anlayışı olduğunu vurgulayan Sedef, şunları kaydetti: Ben ve il yöneticisi arkadaşlarımız yaklaşık 3 yıl önce Yozgat ve Yozgat halkına hizmet için Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat il başkanlığına talip olduk. Kıymetli delegelerimizin teveccühü ile bu göreve layık görüldük. Amacımız hep Halka ve Hak-ka hizmet etmek oldu. Bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan Davamızın sancağını bir adım ileri götürmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bugün yeni bir sürece giriyoruz. Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in talimatları ile 41 İlde aynı gün ve saatte 21 Mayıs 2017 Pazar günü 13:30 ‘da MHP il kongreleri gerçekleştirilecek. Bu illerden biride İlimiz Yozgat.”
YAPILACAK OLAN İL KONGREMİZDE
YENİDEN ADAYIM
Yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu ifade eden Sedef, “Bir önceki dönemde ve bu dönemde de hep bir hedefimiz oldu. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli bey’in desturu hep aklımızdaydı. Bizlerde yerelde önce şehrim Yozgat’ım, sonra partim ,sonra ben anlayışını destur edindik.Bizler önce Vatana sonrada şehrimiz Yozgat’a sevdalı Ülkücü hareketin neferleriyiz. Siyasete talip olurken de amacımız önce Hak-ka sonra halka hizmet etmekti. Hizmetin yolu da siyasetten dolayısıyla iktidardan geçiyor. Sancağını teslim aldığımız hareketi iktidar yapmak ve iktidar gücü ile siyasi görüşleri bir kenara bırakıp halka hizmet etmek istedik. Halkımızın tercihlerine de her zaman saygı duyduk. Hafta sonu yapılacak kongremizde tekrar hizmete talip olacağız. Bu süreçte de bir gelecek projeksiyonumuz olacak.”diye konuştu.
Kendisi ve yönetiminin yeninden göreve layık görülmesi halinde yeni yol haritasını belirlediklerini vurgulayan Başkan Sedef, Yeni Yol Haritası hakkında şunları söyledi: “İlk hedefimiz Yozgat’ın gelişmesi, ilerlemesi, büyümesi. Biliyoruz ki Yozgat büyürse bizde içerisinde büyüyeceğiz ve daha refah içerisinde yaşayacağız. Bu bağlamda İlimizin gelişmesi açısından atılacak her türlü adımın destekçisi, her türlü organizasyonunda içersinde olacağız.
*Hem yerelde hem de genelde iktidar hedefleyen bir hareketiz. Halkımız siyasi düşüncemizi iktidar yaparsa; Yozgat halkının her sıkıntısını kendi sıkıntımız kabul edip partili, partisiz hiçbir düşünceyi ayırt etmeden elimizden gelen ne varsa hizmet için ortaya koyacağız.
*Ülkede oluşan yeni dönem siyasetinin Yozgat ve Yozgatlıya avantaja dönüşmesi için her türlü gayreti göstereceğiz.
*Vatandaşlarımızın desteğini alıp siyasette söz sahibi olup dönüp arkasına bakmayanlardan olmayacağız.
*Tarım şehri olan şehrimizde çiftçimize sahip çıkacağız, İşçimizi unutmayacağız, Memurumuzun arkasında duracağız, Esnafla omuz omuza olup, işsiz gençlerimizin hiçbirini kaderiyle baş başa bırakmayacağız.
Tabii ki partimizin içine yönelik de bir yol haritamız olacak;
*Partililerimiz ve dava arkadaşlarımız ile en üst düzeyde gönül birlikteliğinin tesis edilmesinden asla geri durmayacağız. Ülkücü ülkücünün Öz gardaşıdır diyerek oluşmuş her türlü kırgınlığın önüne geçip gönülleri alan olacağız.
*Davamızı önce şehrimizde sonra da ülke genelinde milletimizin gönlünde yer bulan birinci parti yapma arzusundan asla vazgeçmeyeceğiz.
*İlk hedefimiz 2019 yerel seçimleridir. 14 ilçe ve belde belediyelerini MHP’li ülkücü idareciler taçlandırmak istiyoruz.
*Bu güne kadar ilçe teşkilatlarımızın her zaman yanında olduk. Her türlü çalışma ve faaliyetlerinde onların destekçisi olduk Bu günden sonrada bu şekilde olacağının bilinmesini isterim. Teşkilatlarımızın gönülleri ve kapıları herkese açık olacak.
Bu duygu ve düşüncelerle üç yıllık yeni bir dönem için Yozgat Halkının ve Milliyetçi Hareket Partisi il delegesinin huzuruna çıkacağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.