""

Şehir hastanesi tepe ile çalışıyor « Yeniufuk Gazetesi

22 Temmuz 2024 - 20:45

Şehir hastanesi tepe ile çalışıyor

Yozgat’ta 17 Ocak 2017 tarihi itibariyle hasta kabulüne başlayan Türkiye’nin ilk şehir hastanesinin destek hizmetleri Bilkent Holding’e bağlı Tepe Servis ve Yönetim A.Ş tarafından yürütülecek. Bu kapsam dahiline giren güvenlik hizmetini Tepe Savunma ve Güvenlik A.Ş, yemek hizmetini ise BCC Catering üstleniyor.

Şehir hastanesi tepe ile çalışıyor
Son Güncelleme :

28 Ocak 2017 - 7:00

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, Yozgat Şehir Hastanesi’ne temizlik, çamaşırhane, yemek, ilaçlama, atık yönetimi, hasta taşıma, refakat, yönlendirme, yardım masası, otopark ve çağrı merkezi alanlarında hizmet verecek. Hastane güvenliğini Tepe Savunma ve Güvenlik aracılığıyla sağlayacak olan Tepe Servis bu hizmetleri toplam 550’ye yakın personel ile gerçekleştirecek. 12 bine yakın çalışanı ile 400’e yakın kurumsal firmaya hizmet veren ve hastane güvenliğinde de uzun yıllara dayanan tecrübesiyle dikkat çeken Tepe Savunma, Yozgat Şehir Hastanesi’ndeki çalışmalarını 70 kişilik bir güvenlik ekibiyle gerçekleştirecek.
Bilkent Holding çatısı altında, 1993 yılından beri “tadında ve zamanında” sloganı ile hizmet sunan BCC Catering, Yozgat Şehir Hastanesi’nde 80 kişilik ekibiyle hizmet sunacak. Ülke çapında günde 100. Bin kuverin üzerinde üretim yapan BCC Catering, ülkemizin en büyük yemek şirketleri arasında yer alıyor.
Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı konu ile ilgili şunları söyledi; “Şehir hastaneleri konsept olarak ülkemiz için heyecan verici yepyeni bir atılım. Bu projelerde sunulacak hizmetlerin kapsamı da özel bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektiriyor. Projelerde hedeflenen Entegre Sağlık Kampüslerinin işletim süreçlerinin çok daha çağdaş ve profesyonel yürütülecek olması hizmet verecek kuruluşların da aynı seviyede kurumsal ve profesyonel bir olgunluğa ulaşmış olmasını gerektiriyor. Türkiye’de bu seviyede olan tamamı yerli çok az firmadan biri olan Tepe Servis, genç yaşına rağmen, bir Bilkent Holding kuruluşu olarak bu alanda ismini liderlerin arasına yazdırdı. ”
Tepe Savunma Genel Müdürü Bora Doğualp ise, “Ülkemizin ilk şehir hastanesi projesinde hizmet sunuyor olmak bizler için gurur verici. Hastanelerde görev yapan çalışanlarımızın işi kolay gibi görünse de, aslında değildir.
Hastanelerin güvenliğini sağlıklı bir şekilde sağlayabilmek için, korumanın hem çok iyi hem de hassasiyetle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İnsanları rahatsız etmeden güvenliği sağlamak da özel güvenlik görevlilerine düşmektedir. Bu dengeyi sağlayabilmek; hiç şüphesiz eğitimle mümkün olmaktadır. Bu çerçevede biz de Yozgat Şehir Hastanesi’nin güvenliğini teslim edeceğimiz arkadaşlarımızla ciddi bir eğitim ve ön hazırlık dönemi geçirdik” ifadelerine yer verdi.
BCC Catering Genel Müdür Yardımcısı Vedat Uluğ konuya şöyle değindi: “Yozgat Şehir Hastanesi’de IS0 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standardının öngördüğü şekilde tasarlanan, günümüz gastronomi teknolojisinin sunduğu en son imkân ve ekipmanlarla donatılmış olan mutfaklarımız ile hizmet sunmaya hazırız. Personelimizi seçerken çok ciddi bir elemeden geçirdik. Gıda sektöründe geçirdiğimiz 25 yıllık tecrübemizle, ülkemizin ilk şehir hastanesinde en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyoruz. Hastane catering hizmetlerinde hastaların bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için hijyen ve kalite çok önemlidir. Bunun önemini bilerek hareket ediyoruz. Hastalarımızın durumlarına ve tedavi yöntemlerine göre diyetisyenimizin öngördüğü şekilde diyetlerine uymalarını sağlıyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.