""

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU « Yeniufuk Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 19:42

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Son Güncelleme :

19 Aralık 2016 - 9:15

T.C YOZGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/16 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmasın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Yozgat ili Merkez Kolanlı Köyü Köyiçi Mevkii 132 Ada 2 parselde kayıtlı 424,44 m2 Kerpiç ev ve arsası. Parsel kuzeye ve batıya köy içi yoluna cephelidir. Ancak mevcut zeminde doğuda bulunan 132/3 nolu parsel üzerinden parsel girişi sağlanmaktadır. Parsel üzerinde 1 adet w katlı yapı bulunmaktadır. Yaklaşık 50 yıllık yapıdır. Alt kat depo ve kömürlük olarak kullanılmakta olup, üst kat mesken olarak kullanılmaktadır. Alt kat taş duvarlı olarak yapılmıştır. Ahşap yuvarlama direkler ve tabliyeden imal edilmiştir. Ağaçlarda çürümeler başlamıştır. Ahşap eski doğramalıdır. Yerler toprak zeminlidir. Üst kat betonu bulunmaktadır. 2 oda 2 mutfak 1 hol ve banyo+wc den oluşmaktadır. Kiremit çatılıdır. 98,66 m2 alana sahiptir. Doğu, batı ve güney cephelidir. Ahşap doğramalı ve soba ısıtmalı meskendir. Yapı ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Parsel üzerine her türlü yapı yapmaya müsaittir. Parselin batı kısmına sonradan ilave samanlık şeklinde yapı yapılmış olup, tekniğe uyulmadan yapıldığı için hasarı ve tamiratı ekonomik değildir. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmakta olup, herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Köy dolmuşları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Adresi                                  : Yozgat Merkez Kolanlı Köyü

Yüzölçümü                         : 423,44 m2

Kıymeti                                : 22.000,00 TL.

KDV Oranı                          : % 18
Kaydındaki Şerhler         : Metin Şimşek hissesinde haciz şerhi vardır.

Satış Günü          : 20/01/2017 günü 14:00 – 14:05 arası

  1. Satış Günü : : 20/02/2017 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri             : Yozgat Adliyesi Zemin Kat Satış Odası

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :  Yozgat ili Merkez Kolanlı Köyü Köyiçi Mevkii 132 ada 3 parselde kayıtlı 202,56 m2 arsa. Parsel il merkezinin 30 km kuzeydoğu kısmında bulunmaktadır. İl Merkez ile köy yerleşim bölgesi arasında  yolun tamamı asfalt kaplamalıdır. Parsel doğuya köy içi yoluna cephelidir. Mevcut zeminde batıda bulunan 132/2 nolu parselin girişi bu parsel üzerinden sağlanmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı olmayıp, boş arsa durumundadır. Doğuya cephelidir. Parsel yamuk şeklinde geometrik yapıya sahiptir. Düz eğimli arsa durumundadır. Parselin zemin yapısı olarak herhangi bir madensel değeri olmayıp, normal toprak zemin yapısına sahiptir. Parselin geometrik yapısı ve yüz ölçümü nedeni ile üzerine yapılabilecek yapı şeklinde bir ulaşım problemi yoktur. Köy dolmuşları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Adresi : Yozgat Merkez Kolanlı Köyü

Yüzölçümü: 202,56 m2

Kıymeti: 1.000,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Metin Şimşek hissesinde haciz şerhi vardır.

1.Satış Günü 20/01/2017 günü 14:10 – 14:15 arası

1.Satış Günü 20/02/2017 günü 14:10 – 14:15 arası

Satış Yeri: Yozgat Adliyesi Zemin Kat Satış Odası

Satış Şartları :

1- İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden öncesi gün sonuna kadar asatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik artırmada birinci artırmadan sonraki beşinci günden , ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin,tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmaz aynında doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İKK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.