""

T.C. ŞEFAATLİ İCRA DAİRESİ « Yeniufuk Gazetesi

26 Mayıs 2024 - 08:11

T.C. ŞEFAATLİ İCRA DAİRESİ

T.C. ŞEFAATLİ İCRA DAİRESİ
Son Güncelleme :

16 Mart 2017 - 7:00

 

T.C. ŞEFAATLİ İCRA DAİRESİ

2015/80 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Yozgat İl, Şefaatli İlçe, 88 Ada No, 77 Parsel No, BAHÇELİEVLER Mahalle/Mevkii, BAHÇELİEVLER MAH. Köyü, Bahçelievler Mah. 88 Ada 77 Parsel 144,65 m² alanlı arsa olup ticaret alanında bitişik nizam 6 kat imarlı olup artık parseldir. Tek başına üzerine herhangi bir yapı yapılamaz. Mahalinde bulunan kapalı halı saha içerisinde kaldığı tespit edilmiştir.

 

Adresi                          : Bahçelievler Mah.Şefaatli / YOZGAT

Yüzölçümü                  : 144,65 m2

Kıymeti                        : 7.232,50 TL

KDV Oranı                 :%18

Kaydındaki Şerhler    :

 

  1. Satış Günü : 28/04/2017 günü 09:00 – 09:10 arası
  2. Satış Günü : 26/05/2017 günü 09:00 – 09:10 arası

Satış Yeri                      :ŞEFAATLİ ADLİYESİ KORİDORU

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

 

Özellikleri                    : Yozgat İl, Şefaatli İlçe, 520 Ada No, 19 Parsel No, İNCEŞEHİR MAH. Mahalle/Mevkii, KÖYARDI Köyü, İnceşehir Mah. 520 Ada 19 Parsel 297,93 m² alanlı arsa olup sanayi sitesi alanında bitişik nizam 2 kat imarlıdır.

Adresi                          : İnceşehirMah.Şefaatli / YOZGAT

Yüzölçümü                  : 297,93 m2

Kıymeti                        :29.793,00 TL

KDV Oranı                 : %18

 

  1. Satış Günü : 28/04/2017 günü 09:20 – 09:30 arası
  2. Satış Günü : 26/05/2017 günü 09:20 – 09:30 arası

Satış Yeri                      :ŞEFAATLİ ADLİYESİ KORİDORU

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/80 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.