""

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI « Yeniufuk Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 20:29

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Son Güncelleme :

26 Ocak 2017 - 7:00

T.C.YOZGAT 1. İCRA DAİRESİ

2016/141 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına kara verilen taşınmazın cinsi,niteliği,kıymeti,adedi,önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Yozgat İli, Merkez, Yukarınohutlu 2.mıntıka Mah.26 cilt,2560 Sayfa, 1720 Ada, 3 parselde kayıtlı, 3.327,48 m2 alan üzerindeki, 13 katlı karkas apartmanın 11. kat., 58 nolu bağımsız bölümünde yer alan, 1/61 arsa paylı mesken vasıflı tam hisseli taşınmazdır. Mesken tapu kaydında her ne kadar Yukarınohutlu 2. mıntıka man. olarak görünse de belediye meclisinin kararı ile, meskenin bulunduğu bölge Bilal Şahin Mahallesi olarak bölünmüş, ancak bi değişiklik tapu kayıtlarına henüz işlenmemiştir. Parsel şehir merkezinin 2200 metre kuzeydoğu kısmında, kirazlı göletinin 300 metre güneyinde, arıtma tesisinin 150 metre batısında, itfaiye müdürlüğünün 150 metre batı kısmında bulunmaktadır. Mesken binanın güneydoğu köşesinde bulunmaktadır. Güneye ve Doğuya cephelidir. Bina asansörlü ve doğalgazlı, kombili kaloriferlidir. Mesken 3 oda,1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Ebeveyn duşu bulunmaktadır. Mesken 175 m2 alana sahiptir. Yaklaşık 7-8 yıllık binadır. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalı, yerler banyo, wc ve ebeveyn duşu karo seramik döşemeli olup, giriş holü, mutfak ve odalar laminant parke döşelidir. Mutfak dolabı standart yapılıdır. Mutfak tezgahı suni mermerden yapılmıştır. İç kapılar ahşap panel kapı olup, pencereler PVC doğramalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır. Mesken ve bulunduğu parsel elektirk, su, telefon vb. altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. Parselin yola ve yeşil sahaya giden kısmı yoktur.

Adresi : Bilal Şahin Mahallesi Fatih Sultan Mehmet caddesii No:6/58 Merkez/YOZGAT

Yüzölçümü : 175 m2

Arsa Payı : 1/61

İmar Durumu : İmar planında serbest kat sayısına tabi konut alanı olarak kayıtlıdır.

Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyamız alacaklısına 2. dereceden ipotekeklidir. 1. Derece İpotek Alacaklısı T.Vakıf Bankasıdır.

  1. Satış Günü : 16/03/2017 günü 15:10 – 15:20 arası
  2. Satış Günü : 10/04/2017 günü 15:10 – 15:20 arası

Satış Yeri : Yozgat Adliyesi -1.(Eksi Bir). Bodrum Kat 1. İcra Müdürlüğü Çapraz Karşısı Adliye Mezat Salonu Merkez//YOZGAT

Satış Şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden öncesi gün sonuna kadar asatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik artırmada birinci artırmadan sonraki beşinci günden ,ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin,tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmaz aynında doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İKK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

*** İş bu şahıs gazete ilan tebliğ yapılmayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.