""

Tesis Güvenliği toplantısı yapıldı « Yeniufuk Gazetesi

26 Mayıs 2024 - 08:35

Tesis Güvenliği toplantısı yapıldı

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz Dr Mustafa Kozan, toplantıda yaptığı konuşmada; personellerin, hasta ve hasta yakınlarının güvenliğinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Tesis Güvenliği toplantısı yapıldı
Son Güncelleme :

22 Nisan 2024 - 18:17

Hastaneler sağlık konusunda rahatsızlığı bulunan tüm insanlara hizmet veren kurum olduğunu vurgulayan Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan : “ Günde yaklaşık 10 bin insanın gelip gittiği, bir kamu kurumuyuz. Personellerimizin, hasta ve hasta yakınlarının güvenliği bizler için çok önemli. Personellerimizin, hasta ve hasta yakınlarının güvenliği bizler için çok önemli. Her açıdan güvenliği sağlayabilmek için toplantımızda bir sağlık tesisinde risklerin azaltılıp kontrol altına alınması, kazaların önlenmesi, güvenli bir tedavi ortamının sağlanması için gerekli tedbirleri ve önlemleri aldık.
Yoğun olarak ileri teknolojiyi kullanmaktayız bu sebeple bazı risklerle karşı karşıya kalabilmekteyiz. Bu risklerin olmaması için hastanemizde geniş kapsamlı bir toplantı düzenleyerek yönetici, personel, hasta ve hasta yakını açısından da büyük önem arz eden konuları ele aldık.” dedi.
Zaman zaman yaşanan cihaz arızaları nedeniyle oluşan kesintiler ve gecikmeler halkın o kuruma olan güveni üzerine negatif etkiler oluşturduğunu kaydeden Başhekim Kozan, böylesi durumlarda Sağlık Bakanlığınca çıkartılan mevzuat dahilinde gerekli çalışmaları yapmak, planları oluşturmak ve gerekli tatbikatları yaparak afetler ve acil durumlar karşısında hazırlıklar konusunda da çalışıldığını belirtti.
Hastanelerde çalışan meslek gruplarının fazla oluşu, nitelikleri yüksek birçok meslek grubunun bir arada bulunması ve buna ilaveten tesiste kullanılan altyapı ve tıbbi cihazların çeşit ve sayıca artışı, bu faktörlerle insan sağlığına hatasız hizmet sunması için varolduğunu vurgulayan Başhekim Kozan, “Toplantımızda ele aldığımız konuları, hatasız olarak hastanemizde uygulayacağız” diye konuştu./Yusuf BAĞCI

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.