""

TSO’dan “Enflasyonla Topyekun Mücaleye” destek « Yeniufuk Gazetesi

22 Nisan 2024 - 18:46

TSO’dan “Enflasyonla Topyekun Mücaleye” destek

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) başlattığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele” kampanyasına destek verdi.

TSO’dan “Enflasyonla Topyekun Mücaleye” destek
Son Güncelleme :

18 Ekim 2018 - 10:35

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) başlattığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele” kampanyasına destek verdi.
TOBB’un 81 il ve 160 ilçede bulunan oda ve borsalar ile birlikte hayata geçirdiği ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ kampanyasına destek için Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik açıklama yaptı. Başkan Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan kampanyayı son derece önemli bulduklarını ve desteklerini söyledi. “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir” diyen Başkan Çelik yaptığı açıklamada “Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir” dedi.
Çelik, “81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.
Biz de, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Yozgat olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.