""

Turizm masaya yatırıldı « Yeniufuk Gazetesi

13 Nisan 2024 - 02:21

Turizm masaya yatırıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen “KOP Bölgesi Entegre Turizm Master Planı” kapanış toplantısı programı Vali Vekili Salih Altun başkanlığında Yozgat’ta düzenlendi.

Turizm masaya yatırıldı
Son Güncelleme :

01 Kasım 2018 - 7:00

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen “KOP Bölgesi Entegre Turizm Master Planı” kapanış toplantısı programı Vali Vekili Salih Altun başkanlığında Yozgat’ta düzenlendi.
“EMİN ADIMLARLA HEDEFE
İLERLİYORUZ”
Yozgat Valiliği Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Vekili Salih Altun her alanda konulan hedeflere emin adımlarla ilerlendiğini belirtti.
Altun,”Ülkemizin makroekonomide sağladığı başarının sürdürülebilmesi, her bölgeyi ve her kesimi içine alan yapısal ve mikro dönüşümün sağlanabilmesine bağlıdır. Bu bakımdan, her bölgenin kendi şart ve imkânlarına duyarlı, yerel düzeyde yapısal dönüşüm hedeflerine odaklı ve çok yönlü bir bölgesel gelişme politikaları uygulanmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan nezdinde bir devlet politikası olarak belirlenen 2023 vizyonu çerçevesinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılına kadar ülkemiz için milli gelirden ihracata, spordan sanata, bilim ve teknolojiden üretkenliğe, sanayiden ticarete pek çok alanda hedefler konulmuş olup bu hedeflere ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlenmektedir” dedi.
“YOZGAT TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”
Yozgat’ın her yönü ile gelişime açık, yatırım ve turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu ifade eden Altun, “Hızlı trenin faal hale gelmesi ve havaalanımızın açılması ile birlikte bu potansiyelden daha fazla yararlanma imkanı bulacağız. Yozgat’ımız Çamlığı ile Fatih, Oluközü, Kadıpınarı, Üçtepeler, Davulbaz tabiat parkı ile, Sarıkaya, Sorgun, Merkez ve Yerköy’deki termal Kaynakları ile, UNESCO dünya mirası geçici listesine alınan Sarıkaya Roma Hamamı, Kerkenez Harabeleri ve tarihi konakları ile eşsiz bir turizm destinasyonudur. Bu çerçevede Valiliğimizce önemli turizm çalışmaları yapılmakta ve projeler hazırlanmaktadır. Kop bölgesi entegre turizm Master planı çerçevesinde yapılacak işlerin ve yatırımların da Yozgat turizmine önemli katkıların sunulacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
“AMACIMIZ YOL
HARİTASINI
BELİRLEMEK”
Toplantıda KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı’da bir konuşma yaptı.
Bostancı,” Bölge ve ülke ekonomisinin güçlendirilmesinde stratejik öneme sahip olan turizm sektörüne yönelik araştırma faaliyetleri yapılarak, turizmden elde edilen gelirlerin artırılması ve Plan Bölgesi’nde turizm sektörü başta olmak üzere istihdamın sürdürülebilirliğine katkı sağlanması, Bölgesel düzeyde turizm sektörü için temel ilkelerin, politikaların, hedeflerin ve stratejilerin, mekânsal boyutu ile değerlendirilip, ulusal ve yerel düzeyde plan, program, strateji belgeleri vb. ile uyumlu hale getirilmesi, Plan Bölge’sinde gerçekleştirilen yatırımların ve bu proje ile ortaya çıkacak kaynakların, ekonomik değerlerinin turizm sektörüne kanalize edilmesi,Plan Bölgesi’ndeki kaynakların bir bütün halinde değerlendirilerek Bölge’nin bir “Ana Varış Noktası” olmasına yönelik olarak yol haritasının belirlenmesi amaçlanmıştır dedi.
Konuşmalar sonrası hazırlanan Plan Tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Değerlendirme sonrası kapanışı yapılan toplantıda turizmin canlandırılması açısından fikir teatisi gerçekleştirildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.