" "

Türk halkı NATO’ya güvenmiyor « Yeniufuk Gazetesi

13 Ağustos 2022 - 08:11

Türk halkı NATO’ya güvenmiyor

Türkiye’de en son yapılan kamuoyu araştırmasına göre, araştırmaya katılanların % 90,8’inin NATO’ya güvenmediği ortaya çıktı.

Türk halkı NATO’ya güvenmiyor
Son Güncelleme :

28 Haziran 2022 - 9:30

Şunu iyi bilmemiz gerekiyor. NATO demek ABD demektir.

NATO 4 Nisan 1949’da Washington’da ABD öncülüğünde kuruldu. Birinci dünya savaşı yarım kalmış bir paylaşım savaşıydı. 20 yıl sonra 2 dünya savaşı başladı. Atlas Okyanusu’ndan Pasifik Okyanusu’na kadar her yer savaş alanına dönüştü ve bu savaşta 60 milyon insan öldü. Bunun 27 milyonu SSCB (Rusya) vatandaşıydı.

2 dünya savaşı sonrası dünya, Malta’da ABD ve SSCB tarafından paylaşıldı. ABD savaş ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ne kafayı takmıştı. Küçük ABD olacağız sevdalısı yel önü akıllılar, 2 dünya savaşında 27 milyon yurttaşını kaybeden Rusya’ya kan bedeli olarak Türkiye Cumhuriyeti’nden Kars ve Ardahan’ı vermek ve boğazlarda ortak deniz üssü kurmak istedi. 2 dünya savaşının bittiği 1945’den itibaren ülkemiz SSCB tarafından işgal edilme korkusuyla yaşadı. 1922’de Kurtuluş Savaşı’ndan çıkan Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri, başta da İsmet İnönü 2 Dünya Savaşı’na girmeyerek ülkenin bugünlere gelmesini sağladı. 1940’lı yıllarda ülkemizin nüfusu 18 milyondu.

1950’de iktidar olan Demokrat Parti (Celal Bayar- Adnan Menderes) NATO’ya üye olmak için başvurdu. ABD bizi Kore savaşına katılmamız karşılığında NATO’ya aldı. 1952’de 15 bin kişilik ordu ile Kore savaşına katıldık. Bu savaşta bin şehidimiz oldu. Savaş sonrası NATO’ya Yunanistan’la birlikte katıldık. 1922 kurtuluş savaşıyla yurttan attığımız düşmanımıza 1952 yılında NATO’ya girmemizle birlikte ülkede üsler vermeye başladık. En önemlisi de İncirlik Üssü’dür.

Başta incirlik olmak üzere tüm ABD ve NATO üsleri kapatılmalıdır. Ülkemize tehlike ABD’den NATO’dan gelmektedir. Komşularımız Irak, Suriye, İran ve Rusya, ABD – NATO tehdidi altındadır.

ABD, cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana boyunduruğu altına almak istediyse de başaramadı. Temel gıda maddelerini özellikle tarım-hububat ürünlerini ülkemizde ürettiğimiz için bize hiç yaptırım yapamadı. Ancak hedefine başka yollardan ulaştı. Peki, neler yaptı?

-Kore Savaşı’na katıldık ve bin şehit verdik. -1974’de haşhaş ekimi yasaklandı.  -ABD, Kıbrıs harekâtı sonrası silah ambargosu uyguladı. -1992’de NATO tatbikatı sırasında Muavenet zırhlımızı bilerek isteyerek hem de 2 kez vurdu. “Kazara” olduğu açıklandı. -Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirdiler. -12 Mart muhtırası. -12 Eylül cuntası. -Maraş, Malatya, Sivas ve Çorum’da kardeş kavgalarını ABD – NATO kontrgerillaları yaptırdı. -1 Mayıs 1977’de gerçekleşen kanlı saldırıyı NATO yaptırdı. -başta uğur mumcu olmak üzere değerli aydınlarımızı NATO katlettirdi. – Eşref Bitlis’i, Muhsin Yazıcıoğlu’nu NATO – ABD katlettirdi. -en son 15 Temmuz’da TBMM, TSK. Bombalandı.

ABD ve NATO’nun ülkemiz ve Türk milleti aleyhine operasyonları saymakla bitmez.

Bugün de Suriye’de PKK-PYD’ye 60 bin tır silah verdi. 150 bin kişilik Kürt ordusu oluşturdu. Son tahlilde bu orduyu Türkiye’ye sürecek. Doğu Akdeniz’deki donanmanın hedefi Türkiye’dir, Türk’tür.

Her geçen gün ülkemiz aleyhine çalışan NATO’dan çıkmalıyız. Akılcı, milliyetçi, halkçı, devrimci, aydın bir yurtsever olarak, daha iyi bir hayat için, “ne mutlu türküm” diyenler adına, bir Yozgatlı yurtsever olarak son sözüm NATO’dan çıkmamız şarttır. Ne ABD, ne Rusya ne de Çin. Bağımsız Türkiye.

Saygılarımla.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.